Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan rajzolnád le ezt az...

Hogyan rajzolnád le ezt az idézetet?

Figyelt kérdés

"Csupán a nyelv törhetett ki a közvetlen tapasztalat börtönéből, emelyben minden teremtmény raboskodik, az idő és a tér végtelen szabadságát nyitva meg előttünk."

(Derrick Bickerton)



2012. szept. 11. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Érdekes idézet. :)

Hát ez attól függ hogyan értelmezd az adott idézetet.

(Csak nem házi feladat?)


-Lehet a szószátyárságról, az okoskodásról is szó. Itt negatív a jelentés, ez pont az okos gondolatoknak nem enged szabad utat, a gondolkodás hiánya, gőg...


De lehet szó az új gondolatok szócsöveként funkcionál. Akkor viszont a gondolkodás és alkotói vágy gyümölcsét teríti a nyelv, s formálja szavakká. :)


Én a kettőt amolyan ellentétekként ábrázolnám, erre meg számtalan módon sort keríthetsz, így maradok annál, hogy értelmeztem a saját szemszögemből és nem fojtom el a kreativitásod, csak mankót adok neki. :P :)

2012. szept. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

De, házi feladat:D

Nekem is van egy elképzelésem, csak kíváncsi vagyok, hogy mások mit mondanak, hátha tudok még ötleteket meríteni:D

köszönöm!

2012. szept. 11. 18:56
 3/3 anonim ***** válasza:

És most újra elolvasva inkább hajlok a gondolati szabadság felé, mivel szabad utakat nyit... :P


Akkor viszont nem ellentétként ábrázolnám, hanem mondjuk - nekem a hangulatomtól függ - most pl. egy sematikus embert állítanák a pódiumra, és gondolatbuborékokban ábrázolnám az emberiség újításait. :P

2012. szept. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!