Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Minden ember ilyen gonosz és...

Minden ember ilyen gonosz és szívtelen?

Figyelt kérdés

Két esetet említenék, a közelmúltból.

I. Három fiú Szegeden biciklizett. Megálltak a zebránál és vártak, hátha valaki megadja nekik az elsőbbséget. Jött egy kamion és az egyik fiú kezéből szabályosan kitépte a kerékpárt(!) és továbbhajtott! A gyerek sokkot kapott, társai vonszolták el a közeli villamosmegállóba, hogy kórházba vigyék. A villamosmegállóban senki sem segített nekik, mindenki csak nézett rájuk. Senkinek sem jutott eszébe, hogy segítséget hívjanak, vagy megkérdezzék mi történt! Csak nézték tök közönyösen! És ha meghalt volna?

II. Az a fiú, aki akkor fulladt meg, amikor átmászott a kismedencéből, az úszómedencébe. Az úszómedence tele volt emberekkel, a kisfiú pedig ott fuldoklott! Miért nem segített senki? Nem lehet, hogy senki nem látta! Hogy lehet valaki ennyire közönyös? Ott fuldoklik egy gyerek és meg sem próbál segíteni rajta?!

Ti mit gondoltok ezekről?


2009. júl. 30. 09:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig ezen gondolkodom, a legtöbb embert pedig nem érdekli, ezért tartunk itt, ahol tartunk. Egyik oka is lesz ez a bolygó elpusztulásának. Az emberek már csak annak tudnak örülni, ha a másiknak keresztbe tehetnek, belerúghatnak, szenvedni látják. Ez ellen "pár ember" semmit nem tehet. Itt az emberek gondolkodását kellene megváltoztatni, amit pedig nem lehet. Csak akkor, ha jönne egy csoda, ami folytán megváltozna az emberek gondolkodásmódja. Én nem tudom, hogyan jutott ide az emberiség, de ez lesz a végzet. De az is lehet, hogy csak Magyarországon van ilyen, nem tudhatjuk, hogy más országokban mi van. Nekem az volt a furcsa, mikor elmentünk nyaralni Mallorcára, és ha nem akartunk átmenni a zebrán, csak megálltunk mellette, már tiszta autótorlódás lett, mert mindenki megállt. Itt pedig annyit nem lehet elvárni, hogy ne üssenek el a zebrán. Szóval ez ellen, igazából nem nagyon lehet semmit tenni... :/ Egy ember kevés ahhoz, hogy akár több milliárd ember gondolkodását megváltoztassa. Ahhoz tényleg CSODA kellene :(
2009. júl. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem osszetartóak az emberek, minden "dogoljon meg a szomszéd tehene" alapon megy.

De nem mindenki ilyen, csak a nagyon nagy tobbség, kb. 95%, ami nagyon szomorú :( Ilyenkor mindig arra gondolok, hogy bárcsak ott lettem volna... én megmentettem volna azt a kisgyereket! Amikor meghalt Michael Jackson, mindjárt az volt az elso gondolatom, hogy bárcsak ott lettem volna, szerettem volna ot és fogtam volna a kezét, stb.!

Sajnos vagy nem sajnos én ilyen érzékeny lelku ember vagyok, és ahogy olvastam a kérdésed már konnybe volt a szemem...:( Nem értem, hogy lehetunk ilyen hálátlanok, bunkók és onzoek! Csak egy kis osszetartás kellene! Az a baj, hogy osszetartás is csak akkor van, amikor valami nagyon nagy baj van, akkor jovunk rá, hogy szukségunk van másokra is... Kívánom ennek az országnak, hogy legalább 1 évig olyan legyen az életszínvonal, mint Dél-Afrikában, és akkor megtanulnánk becsulni egy flakon tiszta vizet is, nem lenne sem idonk sem kedvunk utálkodni és itélkezni a másik felett, hanem inkább becsulnénk azt, hogy élunk és dobog a szivunk!

2009. júl. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez szociológiai törvény. A hiányzó hős csapdája vagy valami ilyesmi.
2009. júl. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezek nem szívtelen emberek. Erre csak annyit mondanék hogy ez Magyarország. Én szívtelen vagyok. Mindent elvettek tőlem, mindekitől elszakítottak, sokszor megaláztak, kinevettek, megvertek a szüleim. Mindent alkalommal ha felbosszantottak, elfojottam a haragomat, de minden ilyen alkalom egy-egy darabot kívánt a szívemből. A féktelen harag az alaphangulatommá vált, mindent és mindenkit gyűlölök, nem voltam szerelmes, nem tudok szeretni, folyton dühös vagyok, szeretem ha mások szenvednek, félnek tőlem, elkerülnek. Cserben hagytak az emberek, kitépték a szívem, a szemembe nézve csodálták ahogy térdre esek, és szét tapostak. Jól gondold át hogy kik a szívtelenek, mert én az vagyok és még nem találkoztam hozzám hasonlóval, de lehet hogy a végén bomba merényletre, vagy tömeg gyilkolásra ösztönöznénk egymást.
2012. nov. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!