Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Rejtvény Hogy hívják a mozdony...

Rejtvény Hogy hívják a mozdonyvezetőt?

Figyelt kérdés

Egy vonaton Smith, Robinson és Jones a fűtő, a fékező és a mozdonyvezető, de nem biztos, hogy ebben a sorrendben. A vonaton utazik továbbá három üzletember, akiket ugyanígy hívnak: Mr. Smith, Mr. Robinson és Mr. Jones.

1. Mr. Robinson Detroitban lakik.

2. A fékező pontosan félúton lakik Chicago és Detroit között.

3. Mr. Jones pontosan 20 ezer dollárt keres évente.

4. A fékező közvetlen szomszédja, az egyik utas, pontosan háromszor annyit keres, mint a fékező.

5. Smith billiárdban meg szokta verni a fűtőt.

6. A fékezővel azonos nevű utas Chicagóban lakik.


Hogy hívják a mozdonyvezetőt?


2009. júl. 31. 16:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Jones.
2009. júl. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Smith
2009. júl. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%
Robinson
2009. júl. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A második a helyes :D Pirospont
2009. júl. 31. 17:03
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
én az elején elvesztettem a fonalat, kérlek ne ítéljetek el miatta... :$ :D de mi ennek a logikája? valaki leírná? :)
2009. júl. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A 4. állításból következik, hogy a fékező és az egyik utas egy városban laknak, és a 3. állítást is hozzávéve, ez az utas nem lehet Mr. Jones (mert Mr. Jones 20000 dolláros fizetése nem osztható 3-mal).


A 2. szerint a fékező nem C-ben és nem is D-ben lakik. Az 1. szerint azonban Mr. Robinson D-ben lakik, vagyis ő sem lakik a fékezővel egy városban. Ezekből az következik, hogy a fékező szomszédja Mr. Smith.


A 6. szerint Mr. Jones C-ben lakik (mivel valamelyik utas C-ben lakik, és ez nem Mr. Robinson aki D-ben, és nem Mr. Smith aki C és D között félúton lakik), és a fékezőt Jones-nak hívják.


5. szerint a fűtő nem Smith (hiszen nem szokta magát megverni billiárdban), ezért csak Robinson lehet, amozdonyvezető pedig Smith.

2009. júl. 31. 18:06
 7/11 A kérdező kommentje:
:):):)
2009. júl. 31. 18:08
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
Hát ez most elvette az életkedvemet, kössz szépen.
2009. júl. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
basszus én rajz alapján csináltam meg :D és simth jött ki :D és nem is néztem oda :D és még cs 13 vagyok XD.(és méghozzá szőke lány ;)
2009. júl. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
36%

Én is kitaláltam, hogy Smith! :) Pedig tényleg nem néztem meg a válaszokat előtte :)


Nem tudjátok véletlenül, hogy hol lehet ilyen logikai feladatokat találni a neten?

2009. aug. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!