Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Suzuki swift 1996os évjárat....

Dnk311 kérdése:

Suzuki swift 1996os évjárat. Nem ég az egyik féklámpa és az egyik index lámpa, biztosíték csere kell vagy csak 1-1 izzó?! Hol tudom beszerezni? Milyen típusú izzót kell venni bele? Aki leírná ennek a menetét vásárlástól a cseréig annak megköszönném.

Figyelt kérdés

2012. szept. 18. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia.

Először is H4-es izzókészlet való a Suzukikhoz. Ezer forint környékén van darabja és bármelyik autós boltban be tudod szerezni. Esetleg a Tescoban, de H4-legyen ráírva, ez nagyon fontos. Vehetsz izzókat külön-külön is, de az úgy drága. Inkább vegyél 2 izzókészletet és majdnem minden égőt ki tudsz cserélni.


A csere folyamata.:


A hátsó lámpa búra bal és jobb fölső sarkában van 1-1 csavar, ezeket csavarozd ki. Óvatosan kiveszed a lámpát, majd középről lehúzod a kábelcsatlakozót. Ezután a burkolatot és izzópanelt úgy tudod szétválasztani, hogy a 4, vagy 6 műanyag karmot óvatosan csavarhúzóval szétpattintod. :) Ezek után kicseréled az izzókat. Nem tudod elhibázni, mivel majdnem minden izzónak más a foglalata, illetve az index ugye sárga színű. Amelyik meg egyforma az meg passzol mindenhova. :


Ha mázlid van akkor csak ennyi lesz a hiba. Remélem azok a fém szálak, amik az izzókat kötik össze a panelen nincsenek megtörve, mert akkor egy kis forrasztás is vár rád, vagy nagyon rossz esetben veszel egyet a bontóban pár ezer forintért. Ha netán biztosítok kellene cserélned azt pedig a kuplungpedáltól balra keresd, ott van az egyik. A másik pedig a motortérben, az akksi mellett egy fekete dobozban. :)


U.I.: Összeszereléskor a lámpa csatlakozását (ahová azt a sok kábelköteges csatlakozót kell rádugni) érdemes egy kicsit megdrótkefézni illetőleg koncaktspray-jel befújni. Én egyszer úgy jártam, hogy izzócsere után csak úgy natúr raktam össze és az összes lámpám össze vissza kezdett világítani. :)

Továbbá én egy 98-as ferde hátú Swiftről írtam most, nem a Sedan-ról. De szerintem annak is ugyan ez a menete. Már ami a burkolat levételét illeti. Esetleg a csomagtartóból lehet hozzáférni. :)


Sikeres szervizelést. :)

2012. szept. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszt. Megprobalom kicserelni. Megegyszer koszonom!!!
2012. szept. 19. 14:03
 3/6 A kérdező kommentje:
Meg annyi kerdesem lenne hogy a rendszamtabla vilagitasba milyen izzo kell? Valaszt elore is koszonom
2012. szept. 19. 14:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Használd egészséggel. Jó motorozást és széles utat! :)
2012. szept. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia. Bocsi a kései válaszért, de idő közben egy kis dolgom akadt. Amúgy az előző választ nem neked akartam írni. Na szóval a rendszámtáblához ugyan olyan izzó kell, mint a helyzetjelzőbe. Ha veszel egy izzókészletet a legkisebb izzó az. :)

Leszerelése:

2 db függőleges csavar fogja. Így kijön az egész tok. Ezután elcsavarod hátul a az izzótartó tokot (ahová 2 db vezeték megy be) és már ki is jön a burából. Az izzót meg csak ki kell húzni, az újat vissza bele és összeszerelni. :)

2012. szept. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]

Tessék, erről az égőről beszéltem. :)

2012. szept. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!