Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Csalás lehetett vagy én...

Csalás lehetett vagy én vagyok túl gyanakvó? (Részletek alant)

Figyelt kérdés

A minap egy ember szólított le a villamosmegállóban. A sztorija az volt, hogy ellopták a táskáját és pénz kellene neki. Ekkor alapból arra gondoltam, hogy kamu. Viszont az összeg, amit kért volna nem volt sok. Max. 150 Ft-ot akart,hogy felhívja az ismerősét. Cserébe egy mobiltelefont adott volna "zálogba", aminek viszont törött volt a kijelzője és ki is volt kapcsolva. A kijelző volt az oka, hogy miért nem adta rendes zaciba, amikor azt tanácsoltam neki. Végül otthagyott, amikor már sokat gondolkoztam a dolgon. Más embert nem szólított le.


Egyébként minden értékem megmaradt az eset után, bár fizikailag nem érintkeztünk, kivéve, hogy kicsit közelebb hajoltam, mert nem jól hallottam. Szerintetek megúsztam egy lopott mobilt, zsebelést, vagy csak egy szerencsétlen volt ( nagyon kétlem).

Ha tényleg svindler volt, akkor valaki ismeri a trükköt és ha nem titok megosztaná?



2012. szept. 19. 00:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon régi trükk. Ne dőlj be neki. Legközelebb mondd neki hogy hívsz segítségére egy rendőrt. Azonnal el fog takarodni.
2012. szept. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne mond,hogy akárkit is hívsz mert,szerintem ha elővetted volna a mobilod kikapja kezedből.
2012. szept. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! A rendőr jó ötlet, ez tetszik :).

És a mobil mi célt szolgál? Lopott lehetett, vagy figyelemelterelés? A végcél a pénztárcám meglovasítása, ahogy az aprót bogarászom?

2012. szept. 19. 00:30
 4/5 A kérdező kommentje:
foley-nak: Basszus, akkor mégse jó ötlet a rendőrhívás :s. hogy miért nem... Amúgy köszi neked is!
2012. szept. 19. 00:36
 5/5 anonim ***** válasza:
a cigányok előszeretettel használják ezt a módszert
2012. szept. 19. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!