Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A fogászati higiénikus mit...

A fogászati higiénikus mit csinál? Miben másabb, mint a fogászati asszisztens?

Figyelt kérdés
2012. szept. 25. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Amennyire én tudom ő foglalkozik a fogfehérítéssel és a tisztítással. Itt Kanadában pl teljesen külön működneka fogorvostól.
2012. szept. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem egy higiénikus fehérítette pár éve a fogam.Akkor még csak asszisztensként dolgozott,és csodálkoztam,hogy később saját praxist nyithatott.Elvileg mindent csinál(foghúzás,tömés,tisztítás,gyökérkezelés,sőt fogpótlás,fogsorkészítés is!)akkor már azt se értem miben másabb,mint a fogorvos,azonkívül,hogy nincs diplomája.De egyre inkább érdekel ez a szakma,lehet megcsinálnám,csak úgy tudom,előtte kell az asszisztensi..
2012. szept. 25. 23:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom... mondom itt Kanadában inkább a látvánnyal foglalkoznak, nem a foghúzással, ami fogorvosi teendő. Bár ha jól tudom azt is meg kell tanulniuk egyetemen... én is az akartam lenni azért tudom.
2012. szept. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
nekem a fogorvosom ajánlotta ezt a fogászati higiénikus szakot, amikor beszéltünk arról, hogy asszisztensnek szeretnék tanulni, mert ez jobb, azt mondta. utána néztem, és én is úgy tudom, hogy először az asszisztensit kell elvégezni, aztán tudod megcsinálni ráépülésként. konkrétan hogy mit csinál, azt viszont nem tudom :(
2013. febr. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha még érdekel a válasz: A klinikai fogászati szájhigiénikus Magyarországon csak fogorvos mellett dolgozhat. Feladatai: fogkőeltávolítás, prevenció, szájhigiénés kezelések ellátása, tömések polírozása, csiszolása, egyszóval mindaz, ami nem hoz sok pénzt a konyhára. Amíg a szájhigiénikus ezeket csinálja, addig a fogorvos drágább beavatkozásokat végez. Ez általában a két- vagy többszékes rendelőkben működik jól. Amúgy pedig valóban a fogászati asszisztens szakképesítésre épül rá.
2013. júl. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!