Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ebből tényleg nem lehet megélni?

Ebből tényleg nem lehet megélni?

Figyelt kérdés

sziasztok! Nagyon szeretnék reklám, videoklip rendezéssel foglalkozni, valamint mellék állásban alkalmakon fotós lenni.( mindenképpen stúdióban dolgozni, médiával foglalkozni). Anyukám szerint ezekre van elég ember és érvényesülni se fogok tudni majd, mert senkit se fog érdekelni hogy kezdőkén mit csinálok..mert hogy vannak erre 'híresebb emberek'..de könyörgöm.. ők hogy jutottak el idáig? Hogy próbáljam meg ha az elején feladom? Elbizonytalanodtam.. :(

Jól keresnék így?

16L


2012. szept. 29. 21:41
 1/5 anonim válasza:
Figyelj, ha te ezzel szeretnél foglalkozni, akkor egy próbát megér!Én is éveken keresztül színésznőnek készültem, de rájöttem, hogy ez nem az én szakmám, és most újság és -könyvíró szeretnék lenni. Szóval: próbáld meg, de azért ne hagyd figyelmen kívül anyukád véleményét sem!
2012. szept. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A média szakok telítve vannak tényleg. Sokan vették fel azt a nézetet, hogy a médiában elhelyezkedve lehet [csak (jól)] megélni, és van aki szimplán celeb akar lenni, mások pedig olyan kényelmes és divatos szakmában akarnak elhelyezkedni, mint újságíró, fotóriporter/alkalmazott fotográfus, tévés-rádiós bemondó, szerkesztő/rendező.


Ha valamire menni akarsz, milliós összeget kell befektetni, és nem biztos hogy akad hely a mostani szakmabeliek mellett. Nem csak a tudáskülönbség miatt, hanem hogy van-e egyáltalán munkalehetőség. Mert ha saját vállalkozást akarsz indítani, az megint csak rengeteg pénzbefektetés, és bizonytalan


De lehet más jobban látja, az én szemszögemből (mint végzett és szakmájában elhelyezkedni nem tudó [... - nem írom ki, de médiával kapcsolatos szakma)] zsákutca jelenleg.

Lehet pár év múlva fellendülnek a dolgok, és akkor rád frissen szükség is lesz.

2012. szept. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az a baj,hogy manapság mindenki médiával akar foglakozni,és már így is sokan vannak benn,és mire eljutnál odáig lenne még plusz öt generációnyi médiás,megélni vagy szerencsével(jó helyre bekerülsz)vagy tehetségesként lehet.

De azért ne ad fel,és sok sikert.

2012. szept. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

de én nem azért akarok az lenni mert az a menő! imádok elképzelni számokat hogy hogyan lehetne hozzá klip, vagy egy-egy termék reklámozását, szeretek képeket szerkeszteni, szoktam hobbi szinten fotózni, videókat is szeretek össze szerkeszteni... és ha nem foglalkozhatok azzal amivel szeretnék minek éljek? bele őrülök a gondolatba hogy úgy kelljen élnem hogy olyan munkát csinálok amit nem szeretek:(

de nem értem ezt.. pl szakácsokból is 1000 van, tanárból is sok van akkor még is mivel foglalkozzak ha máshoz nincs tehetségem? mármint szeretek sütni-főzni de nem szakács szeretnék lenni..jó tanuló vagyok, de anyagilag nem állunk úgy hogy én majd egy kis háttér támogatással saját vállalatot csináljak..:/

köszi szépen a válaszokat:)

am női rendezők is vannak?

2012. szept. 29. 22:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyikünk sem azt mondta, hogy ne legyél rendező. De jó ha képben vagy arról, hogy rajtad kívül rengeteg olyan ember képzi magát ezen a területen, akinek egyszerűen ez egy kényelmes és jól fizető dolog lehet, és a tömeg sokszor azokat szorítja ki, akiknek komoly célja lenne vele. Vagy olyanok jutnak be, akik ki bírják fizetni, míg aki nem teheti meg az sosem jut el odáig.


budapestfilmacademy.com/index.php?option=com_content&view=article&id=142&Itemid=260


Itt ha megnézed a képzést, akkor 500,000 forint a szemeszter (ami fél év, szorozd be annyival ameddig tart, 1-2 év szokott lenni, az már 2 milla), + 100,000 ft körül az adott szakirány.

A MOME-n még vannak ilyen rendezéssel-művészettel kapcsolatos dolgok, erre hirtelen nem találtam linket, de egy ismerősöm oda készülve azt mondta hogy 1 millió forintba kerül talán 1 év.

2012. szept. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!