Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » GYesen vagyok, de sajnos...

GYesen vagyok, de sajnos ebből nem tudunk megélni, bölcsi nincs, oviba meg még nem mehet a gyerek. Lemondhatom a gyest és mehetek helyette munkanélkülire?

Figyelt kérdés
2012. jan. 1. 11:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Persze, nyugodtan.
2012. jan. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Bár hirtelen írtam a választ, de nézz utáána, mert azt hiszem a munkanélkülinek is maximálva van az összege és 3 hónapig jár, de ezt csak fél füllel hallottam a tévében, hogy teljesen átalakították a rendszert.

Lehet az új szabályok mellett kicsit sem jársz jobban a munkanélkülivel.

Mondjuk utána még mindig visszamehetsz GYES-re.

De érdeklődj utána mennyi a munkanélküli,.

2012. jan. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi, és megkapom ugyan azt a munkanélküli járadékot, amit még gyed előtt kaptam?
2012. jan. 1. 12:07
 4/12 A kérdező kommentje:
Értem.- Azért nagyon Köszönöm.
2012. jan. 1. 12:08
 5/12 A kérdező kommentje:
És mi van akkor ha nem találok munkahelyet és lejár a munkanélkülim is? Már próbáltam találni eddig is munkát, de nem vesznek fel a gyerek miatt, mert egyedül nevelem és nincs más aki otthon maradna vele, ha lebetegszik.
2012. jan. 1. 12:46
 6/12 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a védőnőt, nálatok van-e családi napközi, vagy hasonló korú gyermeket nevelő anyuka, aki tudna rá vigyázni!
2012. jan. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia! A munkanélküli járadék most már csak 3 hónap! A családi napközi elég drága mulatság, esetleg kérdezz körbe az ismerősök körében, hogy nincs-e olyan anyuka akinek te vigyázhatnál a gyerekére napközben. Egy kis plusz pénz jól jöhetne így neked, úgyis otthon vagy egy gyerekkel.
2012. jan. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hogy-hogy nincs bölcsi? Ezt nem értem! Esetleg részmunkaidős állásban nem gondolkodtál? Tudom, nagyon nehéz, mert ugyanebben a cipőben járok, de én épp most találtam részmunkaidős melót GYES mellett. Bölcsibe elvileg be kell, hogy vegyék, ha minden igazolásod meg van.
2012. jan. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
4. válaszoló vagyok: kedves utolsó válaszoló, nálunk sincs bölcsőde, mert az nem kötelező ellátási forma, mint az óvoda, falun vagy kisebb városban általában nincsen bölcsőde. Közeli városba ugyan be lehetne hordani a kicsiket, de a városi bölcsődékbe már a gyerek születése után be kell íratni a gyerekeket, mert kapacitáshiány van!
2012. jan. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát bölcsi nincs mindenhol és ha a szomszéd városban van akkor sem veszik be a gyereket, csak ha oda vagyok helyileg bejelentve. Így bölcsi kilőve. Gyes mellett amúgy is csak részmunkaidős állást lehet vállalni a törvények szerint, de mivel nincs bölcsi, a melóhelyre meg nem vihetem magammal a gyereket, így azt sem tudom elvállalni. Itt sajna családi napközi sincs. Bár most január végén tölti a gyerek a 2,5-et így már bevennék az oviba, de nem vihetem mert nyárom már ugyan szobatiszta volt, de mióta ide költöztünk, azóta visszaállt a pelusra és nem hajlandó szólni, ha pisilni kell - pelenkásan pedig nem veszik be az oviba, ugyhogy meg vagyok lőve.
2012. jan. 5. 09:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!