Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek egy bűnözőt...

Szerintetek egy bűnözőt megölni bűn? Mit gondoltok a halálbüntetésről? Mit gondoltok az önkéntes igazság osztásról?

Figyelt kérdés
nem piti bűnözőkre gondolok. (én a halál büntetést egyébként támogatom.)

2012. szept. 30. 22:22
 1/7 anonim válasza:
70%
Aki öl az bűnös és bármilyen szenvedést megérdemelne. Jobb ha van egy teljesen felesleges élete.
2012. szept. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
78%

Az bűn amit annak gondolsz,

a többi csak tanulás.

2012. szept. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az miért bűnös ha valaki megöl egy csalót, bűnözőt? Végülis, (ha vallási szempontokból nem nézzük!) "jót" tesz, nem?

Köszi a válaszokat!

2012. szept. 30. 23:20
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Az önbíráskodás egyik formáját se tudom elfogadni,de némelyiket megértem.
2012. okt. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

De vajon melyik a rosszabb? Rosszal jót tenni vagy jóval rosszat tenni? Ezen azt értem, hogy egy uzsorás amikor kölcsönbe ad jónak tűnik, mivel az adott helyzetben ki segíti a kölcsönre szorulót de később a sokszorosát kell majd visszafizetnie. Tehát "jóval tett rosszat". Maradjunk is akkor ennél a példánál. A "rosszal jót tenni" pedig így értem: Maradjunk is az előző példánál. Ha egy 3. személy az uzsorást megfenyegeti, esetleg megveri (stb), akkor nem törvényes, hanem önbíráskodó, "gonosz", "rossz" módszerekkel ugyan, de "jót" tett. (legalábbis szerintem)

Bocsi ha ez OFFolásnak számít, bár szerintem ez még nem az...

2012. okt. 1. 20:35
 6/7 Alitea Guzman ***** válasza:
Nem támogatom a halálbüntetést, ne az államtól várjuk megint a sült galambot. Az állam ítélje tényleges életfogytiglanra a különösen veszélyes embereket, akiket intenzíven fogjon kényszermunkára, legalább olyan mértékben, hogy a saját ellátásukat fedezzék. Kötelet minden zárkába biztosítani kell, ha valaki nem bírja, akassza fel magát. Az önbíráskodást viszont maximálisan támogatom. Ha valaki ölt, az áldozat családjából egy arra alkalmas személy vegyen elégtételt. Ez erősíti a civil kurázsit, végre az állampolgárok a saját kezükbe vehetik a sorsuk alakítását, nagyszerű közösségi és családi élmény a vérbosszú-tervezés, nagyszerű fejtörő és precíziós tevékenység magánnyomozásban felkutatni az elkövetőt, vagy egy elfogottat a hatóság őrizete ellenére eltenni láb alól. Támogatom! Ne az államtól várjuk az igazságot...
2012. okt. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ghandi mondta hogy ha világ szemet szemért elv alapján működne már kihalt volna az emberiség. Akkor is ha nem vallási szempontból nézed, ítélkezni mások felett nincs joga senkinek.

Pont azért van szükség törvényekre mert az emberek éretlenek és nem tudnak viselkedni. A normális az lenne ha egy bűnös embert megpróbálna mindenki észhez téríteni. Normális társadalom alapja csak a szeretet elfogadás béke lehet. Most képzeld már el ha mindenki önbíráskodna mi lenne? 'Te elloptad a játékom ezért levágom az ujjad, te megcsaltál ezért én is megcsallak plusz meg is tiltom hogy láthasd a gyerekem stb.

Tehát szerinted ha valaki bosszúból öl és csinál egyéb rossz dolgot az elfogadható? Az a helyzet hogy ő ugyanúgy gyilkos és bűnös. Neki volt igaza de az igazság nem hatalmaz fel soha senkit arra hogy életet oltson ki.

A kapzsi, erkölcstelen embereket beteg emberként kellene kezelni és gyógyítani kellene. Akkor élnénk normális világban ha ezt sokan felfognánk és nem tovább erősítenénk a negatív dolgokat meg gyilkolásznánk az igazunk miatt hanem gyógyítanánk. Túl éretlen sok ember ahhoz hogy ezt felfogja.

http://www.youtube.com/watch?v=Ob7pk4MqA-E

Nem vagyok vallásos de ez hasonlóról szól.

Pl amit mondtál az uzsorásról: megveri, jó és utána? Evvel csak azt bizonyítja hogy olyan világban élünk ahol az ember csak erőszakkal és állatias viselkedéssel szerezhet érvényt magának és csak akkor ha állati szintre süllyed és bosszúból gyilkol. Kösz de én nem akarok ilyen világban élni. Szerencsére sokan vannak akik ezt felismerik és azt hogy hiába van igazuk.. az igazság így vagy úgy utat tör magának.. mint a karma törvénye.

Vehetnék durvább példákat, pl pedofilok de a világ csak akkor tudna normális társadalomban élni ha nem lesüllyed a szintjükre hanem betegekként kezelik őket. Ha mindenki elkezdene itt bosszúból mindenféle rosszat csinálni a másiknak csak azért mert igaza van és lesüllyedni a szintjére akkor ez a világ lenne a pokol.

2012. dec. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!