Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A moziban adott 3D szemüveget...

Phenom1971 kérdése:

A moziban adott 3D szemüveget otthon is tudom használni?

Figyelt kérdés
És ha tudom használni filmnézésre, milyen típusút filmet keressek hozzá?

2012. okt. 2. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem fog menni a Master Image szemüveggel az otthoni tv nézés, más technológiát használ. Ilyet adnak a cinema citykben.

Én így tudom.

2012. okt. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem tudod használni
2012. okt. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az nem a választott filmen múlik, hanem a megjelenítő eszközön. A térhatáshoz a szemüvegnek a speciálisan ehhez kialakított megjelenítőt kell használni, hogy együtt működhessenek. A vetített 3D is egészen másképp működik.


A képernyős 3D egyik módjánál, mint a passzív 3D rendszereknél, a képernyőn sűrűn egymás alatt eltérő polarizációs síkú sávok vannak. A szemüvegnek ezek közül minden másodikat kiszűrik. Plusz még egy speciális programnak úgy kellene a képernyőre juttatni a képet, hogy az a speciális képernyő sávjaival is szinkronban legyen.


Szóval a moziban kapott szemüveg nem működik együtt a hagyományos monitorral, viszont érdekes kísérleteket lehet vele elvégezni fénnyel, két szemüvegen keresztül, ha az egyiket felteszed és a másikat a fény felé tartod és elforgatod. Aztán ugyanezt megpróbálod a másik oldalával is.


viszont a számítógép monitoron a térlátáshoz van egy talán megfizethető megoldás erre, ami kb 30-50 ezer Forintba kerül. Ahhoz adnak videó kártyát és speciális aktív (vezérelt) szemüveget hozzá.


Keress rá: "nvidia 3D látvány" vagy "NVIDIA 3D Vision".

[link]

2012. okt. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 doni1201 ***** válasza:
LG Cinema 3D tévékhez jó a mozis szemüveg, mert ezek a tv-k a passzív 3D technológiát használják.
2012. okt. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezt azért nem akartam írni, mert egyrészt nagy valószínüséggel ha lenne a kérdezőnek 3D tv-je, már rég kipróbálta volna.


Másrészt csak akkor lehet jó a passzív tv-hez, ha azonos a polarizáció módja. A polarizáció lehet kör és balra forgó, lehet kör és jobbra forgó, lehet bal sodrású, lehet jobb sodrású. Vannak variációk. Ha minden tényleg össze vág, akkor elvileg lehet rá esély, hogy működik.


A lényeg, hogy a televíziós képernyő il. a monitor vagyis a megjelenítő elő kell legyen készítve arra gyárilag, hogy így használni lehessen.


Hagyományos sík kép nézésére forgalomba hozott monitorral csak a 3D upgrad kitt-tel lehet 3D-t nézni.

2012. okt. 19. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Csak, hogy lásd a lehetőségeket, mennyire összetett a dolog, hogy melyik szemüveget hova lehet használni, csak ahhoz a vetítéshez ill képernyőhöz amelyikkel egyezik, amelyikhez gyártották.


[link]


[link]

2012. okt. 19. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Találtam még infót a 3D megjelenítésről és a hozzá használatos szemüvegekről: [link]
2012. okt. 19. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem, mert mostmár a mozikban nem piros-kék a szemüveg. Azért nem lehet otthon nézni vele, mert másmilyen a fajtája.
2014. máj. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"a mozikban nem piros-kék a szemüveg."


Nem bizony, már régóta nem olyan!

A mozikban van néhány eltérő rendszerű 3D megjelenítési módszer. Amelyikhez a kapott szemüveget el lehet vinni haza, az általában körpolarizált szűrőket tartalmaz, mint az otthoni passzív 3D rendszerek.

2014. máj. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!