Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit érdemes tudni a légpuskákr...

Mit érdemes tudni a légpuskákról mielőtt vennél egyet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék majd a közeljövőben egy légpuskát venni, azt szeretném tudni, hogy megéri-e használtat venni (ha igen vásárláskor mit érdemes nézni?). Ha újat vennék milyet ajánlanátok? +bármi amit még fontosnak tartasz írd le!


ui.: Nem vagyok milliomos :P:D



2012. okt. 3. 11:50
 1/8 anonim válasza:
50%
Ha használtan akarsz venni olyat ami jó, és bírja, akkor slaviat. Még ha gyenge is vagy nincs jó állapotban, fel lehet újítani vehetsz bele új tömítéseket, rugót, nekem volt ilyen én egy rossz monitorra cseréltem :D :D :D igaz, apa segített, de megcsináltuk kicseréltünk benne mindent. piszkosul erős lett. a verébben sose találtuk meg a golyót átment rajta. és a flakonon is átment. de én eladtam úgy felújítva 15ezerért. ha viszont újat veszel, azt nem tudom hogy milyenek vannak nekem mindig ezt mondta faterom tesója is hogy a slaviák nagyon jók. és hát igaza is van.
2012. okt. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A felújítás mennyibe került?+Mennyi volt az a használt puska?:D
2012. okt. 3. 13:03
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha újat akarsz venni és nem akarsz a felújítással foglalkozni, akkor én Norica puskákat javasolnék, azok erősek és megbízhatóak (spanyol gyártmány és persze hivatalosan minden légpuska 7.5J alatt kell hogy legyen a törvény miatt (ezek gyárilag 23J körüliek)) Az összeg kb 40.000Ft...


Ha viszont a Slavia mellett döntesz akkor mindenképpen régebbi gyártásút válassz (inkább kelljen felújítani),

de ne újabbat, mert azért szüntették be a gyártást mivel olyan szar minőségűek lettek és sok volt a reklamáció...

2012. okt. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Motorosmedve válasza:
Az olcsó légpuskák sem annyira rosszak, mint azt gondolná az ember. A lelke a csőhuzagolás. Ha ez benne van, már nyert ügyed van! Darabjaira kell szedni használat előtt, tiszta benzinnel átmosni és minden mozgó-kopó alkatrészét vékonyan, szilikonzsírral átkenni. A változás egyből megdöbbentő lesz! Egy komolyabb fajta célzó berendezéssel kiegészítve egész jó kis csúzlit lehet összehozni! Az én légpuskám 9ezerbe került és 20-25-méterig meglepően pontos! A zsírozás/tisztítás előtt viszont tényleg semmire sem volt jó. Még egy fontos: Csak letörős csövűt vegyél! ;)
2012. okt. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, várom a többit ;)
2012. okt. 6. 20:57
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is a csőletörős a legjobb . Arra azért figyelj oda hogy a csőben a huzagolás ne legyen nagyon el kopva . Szerintem az egyik legjobb a slavia 630-as ( 1997-es gyártmányú ) és eddig semmi gondom nem volt vele . Nagyon megbízható és erős is . Jó állapotút úgy 20000-ért már tudsz venni amire nem igen kell rákölteni . Maximum rugó és dugattyú tömítés csere de az 4000ft-ból simán megvan .

Bármilyen fa tusút ha veszel és netán megvan kopva a tusa attól nem kell megijedni mert lehet venni hozzá tus olajat és azzal könnyen újszerű állapotba lehet hozni . Emeltet még érdemes lenne beszerezni hozzá tisztító kefét és időközönként a csövet ki takarítani vele és így majd a golyónak kisebb lesz a súrlódása és ahogy már írták valóban érdemes megvétel után szétszedni és a mozgó alkatrészeket lezsírozni mivel így megnő az élettartama is . Vissza térve a vásárláshoz dupla rugósat nem érdemes venni mer azok egy idő után recsegő hangot fognak ki adni és bár valamennyivel erősebb lesz de pontatlanabb is . Valamint arra is figyelj oda hogy az első irányzék védője meg legyen mert sokan raknak rá távcsövet és le szokták szedni , hogy ne legyen útba a célzásnál .

2012. okt. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, így már sokkal okosabb lettem ;)
2012. okt. 11. 17:13
 8/8 anonim válasza:
Végül sikerült venned? ha igen, milyet?
2013. júl. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!