Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményed istenről,...

Jocca666 kérdése:

Mi a véleményed istenről, hogy képzeled el?

Figyelt kérdés

Először is bocsánat, de ez a kérdést nem mertem ezotériába tenni.

Mit gondoltok, milyennek képzelitek el istent?

Sok szempontot hallottam és nyilván meg van a sajátom is, de érdekelne még több emberé.



2012. okt. 4. 09:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Egy fehér fényű, nagyon fényes "cuccnak" képzelem, a teremtő energiaként képzelem el. De tegnap megnéztem a Stephen Hawking Grand Design-t és bár furcsa, hogy az ősrobbanást semmi nem idézte elő, elfogadom amíg nem tudok okosabbat. Ő azt mondja, mivel előtte semmi nem létezett, idő sem, következésképpen Isten sem létezhetett. Pff...


Na erre varrjon gombot az egyház, a sok vallási vezető :P

2012. okt. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez igen érdekes elképzelés. Leszögezném hogy sem hívő nem vagyok, sem pedig ateista. Valahol a kettő között inkább :).A tudományos felére az lenne/lehetne a magyarázat Isten egy téren és időn kívüli lény/dolog/anyag. Az egyházaz évezredek alatt megtanulta megmagyarázni az igazát, de őket nem keverem ide, nekik szerintem istenhez semmi közük.
2012. okt. 4. 10:11
 3/9 anonim ***** válasza:
az egyes számból vette ki a szót :D
2012. okt. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem Isten, egy mindenható, hatalmas, mindenkifelet uralkodó Úr, aki egy hatalmas királyiszékben ül, körülötte millió angyalal, és sugárzik belőle a jóság és a szeretet, és fényt áraszt az Ő híveire, mivelhogy a Biblia valami olyasmiről ír, hogy az égi városnak nem lesz majd szüksége a napra, sem a holdra, hogy világítsanak benne, mert maga Isten dicsősége lesz a világoság.

Hát úgy nagyából nekem ez a véleményem!

2012. okt. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem létezik Isten, vagy teremtő, és egyéb ilyen dolgok.A világot a benne uralkodó törvények irányítják.
2012. okt. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

És azok a törvények hogyan jöttek létre? :)


Tudod, én nem kételkedek semmiben, de a "Nagy bumm" körül van egy kérdés, amit a ma lévő fizikai törvényekkel nem lehet megmagyarázni. Konkrétan, hogy a Semmiből hogy lett valami? És mi okozta ezt?

2012. okt. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
És Isten hogy jött létre?
2012. okt. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Isten nem letre jott szemely, O mindig is volt, van es lesz!!!!
2012. okt. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Valahogy létre kellett jönnie.


Akkor ennyi erővel a világegyetem sem jött létre, mindig volt, van és lesz is.

2012. okt. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!