Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Szóval apám most kint dolgozik külföldön de nem igazán keres valami jól így átmegy Angliába dolgozni jobb fizetés reményében.Azt mondta ha összejön akkor menjek ki hozzá mert itthon nekem semmi esélyem munkát kapni bár van szakmám de ezen a kihalt környéken nem érek semmit és oda meg elvileg felvennének.Az angolt tanultam a suliban 3-4-es körül mozogtam.Nem hiszem hogy el tudnának adni szóval talán azzal nem lenne gond bár a beszédtől egy kicsit tartok elég passzív vagyok.Itthon csak a testvéremet hagynám akivel nagyon nagyon szoros a kapcsolatom.(családja van).Jelenleg egyedül élek.

A kérdésem az hogy ti mennétek vagy maradnátok?

22 fiú



2012. okt. 8. 09:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem menj!
2012. okt. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mennék, mint a huzat!
2012. okt. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

csak itthon meg azt mondják hogy kint az élet rohadt drága és a minimálbérből nem lehet megélni kint sem.Bár én szerintem csak dolgoznék meg aludnék meg ennék.Szóval nem tudom. Meg hogy a kinti pénzt nem szabad átszámolni forintra mert mindenki átszámolja és úgy nézi.Hát nem tudom. Minden esetre Itthon nincs munka ha lenne is minimálbér abból meg havonta jó ha egy 10-est félre tudnék tenni.Kint meg szerintem azért 80-100-at le lehet tenni egy hónapban.Bár ki kell menni hogy tudjam mi van kint addig nem szabad nagyon számolgatni.

Minden esetre köszönöm az eddigi válaszokat.

2012. okt. 8. 10:16
 4/9 anonim ***** válasza:

Sok ismerősöm, barátom kint van Angliában és szeretnek kint lenni. Az egyikük már 2 éve kint dolgozik egy süti gyárban. Azt mondja ott sem kolbászból van a kerítés, de legalább van munkája (mert itthon ő se talált) és tud félre tenni. Ő nagyon sokat meg tud spórolni, mert csak kaját vesz, semmi mást, abból is a legolcsóbbat. Nem sokára hazajön, (kb 5 millióval) és vesz egy lakást. Nem tudom hogy pontosan mennyit sikerült gyűjtenie, de biztos hogy 4-5 milliót igen, mert tatabányán egy átlagos kis 2 szobás lakás 5-8 millió. Szóval irigylem őt amiért kiment és összegyűjtött ennyi pénz.

Itthon jó sokáig kell spórolni, hogy az ember vegyen egy házat... vagy sose vesz, csak hitelből.

Ha spórolós fajta vagy, akkor jól fogsz járni ha kimész! Plusz tanulod a nyelvet. Ha vissza jössz majd néhány év múlva, könnyebben találsz állást is! Egy felsőfokú angol nyelvvizsgával nagyobbak lennének az esélyeid! Menj ki és láss világot!

2012. okt. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszönöm most adtál ez által egy is önbizalmat..:)

én is egy gyárban dolgoznék ha minden jól megy pizzát és pudingot kellene csomagolni.

Az spórolósnak számít ha havi kb.30 ezerből meg tudok élni itthon?..:S:S

2012. okt. 8. 10:43
 6/9 anonim ***** válasza:

Á, itthon nem lehet spórolni. Minimálbérből legalábbis nem. Mert az a pénz elmegy a lakásra, rezsire, kajára...semmi nem marad belőle sajnos. :S

De kint lehet spórolni! Különben ha nem lehetne, nem mennének ki annyian...

Én is belevágnék, csak nincs kivel. Párom ügyvédjelölt, nem mehetünk sehova. De neked ott van apukád!! Ez hatalmas lehetőség! Én egy percet sem gondolkodnék! Azt mondom, az ember egyedül ne vágjon neki az ismeretlennek, mert egyedül nem jó, magányos lennél, nem tudnál senkihez sem szólni (főleg az első időkben, mert nem tudsz angolul) de ha van valaki, akivel kint lehetsz, akivel megoszthatod a problémákat, akkor igen! Az elején a legnehezebb szerintem, mert nagyon más..minden új, egyfajta sokk az egész! :) De aztán belejössz és még tetszeni is fog!

És gondolj arra, hogy bármikor hazajöhetsz ha nem tetszik... nincsenek kényszerek! Egy próbát megér!

2012. okt. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
a munkát állítólag egy 21 éves srác rendezi kint neki.A srác már kint van állítólag 2 éve és a főnöke bízta meg hogy keressen embereket mert akkor kap egy kis plusz pénzt.Szóval még neki sem biztos az állás. És úgy gondoltam hogyha 2-3 hetet ledogozik ott utána már nyugodtabban mennék ki.(félek hogy átvágás az egész,jah nem közvetítő cég csak egy fiatal gyerek akit még életünkben nem láttunk)
2012. okt. 8. 12:26
 8/9 anonim ***** válasza:

"csak itthon meg azt mondják hogy kint az élet rohadt drága és a minimálbérből nem lehet megélni kint sem"


Persze, hogy ezt mondják... ezzel nyugtatják meg a lelkiismeretüket, amiért gyávák és maradnak a pöcegödörben.


Egy minimálbérből 2 ember is simán megél itt. Otthon ezt el lehet mondani?


Ha apukáddal együtt fogsz élni, mondjuk vegyünk egy olcsó lakhatási lehetőséget 350font plusz adó 100, meg a rezsi a net meg a telefon még egy 100-as. Ez lesz kettőtökre egy havi költség.

550 font. Felezzük: 275.

Na akkor ezt vonjuk le az alsóhangon számolt minimálbéredből: 800-275=525


Ha nem vagy nagy étkű, nem cigizel, nem bulizol... de mondjuk néha rendelsz egy pizzát és iszol egy sört, akkor kb 150-200 fontod megy majd el kajára.


Tegyük fel veszel egy két új rucit is vagy elmész moziba: 50


Akkor félre tudsz tenni: 275 fontot, ami kb 95.000ft-nak felel meg.


De ha túlórázol ... akkor ez máris lehet 375 is...

Na jobb, mint otthon? :)


Ja és még valami. Ez csak a kezdet. Fejlődik a nyelvtudásod, lépegetsz a ranglétrán... 1 éven belül ugorhatsz egy fizetési szintet. Megcsinálsz egy tanfolyamot... még egy szintugrás. Otthon hiába fejlődsz, az ország lehetőségei nem növekednek...

2012. okt. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a kielégítő és ösztönző választ amint szól hogy mehetek egyből utazok ki...:):)
2012. okt. 15. 18:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!