Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni egy Angol...

Gergo1320 kérdése:

Tudnátok segíteni egy Angol idézet lefordításában?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Elég kezdő vagyok még itt, azt szeretném megkérdezni tőletek hogy az alábbi fordításban tudnátok e segíteni? Közepes vagyok angolból, de a szótár mindenképp kell. Ez volna az az idézet.


“To an ordinary human being, love means nothing if it does not mean loving some people more than others.” (George Orwell)


"Egy szokásos emberi lénynek a szeretet nem jelent semmit,

ha ez nem jelent néhány szerető embernek is valamivel többet, mint másoknál." (George Orwell)


Gondolom lesz valami hiba, mert kissé értelmetlen a fogalma. Vajon hol hibázhattam? Észrevételeiteket előre is köszönöm! :)


2012. okt. 13. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Inkább azt jelenti, hogy egy átlagos emberi lénynek a szeretet semmit sem jelent, ha az ne mazt jelenti hogy néhány embert jobban szeretünk, mint másokat.
2012. okt. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Igen, ez már sokkal valószínűbb, mint az én verzióm. Sajnos a középsuliban nem nagyon izgatott az angol, de most bő 3 hónapja, nagyon felkeltette az érdeklődésemet, nem is akárhogy... És most ezt így magamba tanulom, szótár mellett, 2,-3 naponta 2,-3 órát. Úgy gondolom érdemes volna befizetni egy angol tanfolyamra, mert ott több mindenben tudnának segíteni, mint az én szótáram... Egy álmomat szeretném valóra váltani, és ahhoz elengedhetetlen az angol nyelv tudása, tudom hogy ez időigényes dolog, de biztosan menni fog. :)

Válaszodat utoljára is köszönöm! :)

2012. okt. 13. 22:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én angolt és spanyolt is magamtól kezdtem el tanulni 7 és fél éve az angolt, a spanyolt meg 4 éve (suliban németet tanultam). A net jól megdobta a tudásszintemet, szinte mindent megértek. A spanyol szövegeket is, és beszédet is legtöbbször. De még mindig ha magamtól kell írni, sokszor gondban vagyok. Viszont, és ez főleg a spanyolnál volt így, nagyon nagyon megkönnyítette a tanulást, hogy rengeteget hallgattam. Gyakorlatilag minden erőlködés nélkül megmaradtak a fejemben a dolgok, és utána már a nyelvtant is könnyebb tanulni.Sokkal könnyebb és jobb, ha hallod, olvasod ahogy az olyan anyanyelvűek mondják vagy írják, mintha csak magolnád a szavakat, meg a nyelvtant. Azt ajánlom, hogy te is hallgass sok angolt, és gyakorolj. Próbálj megjegyezni mindent, amit hallasz, kifejezéseket stb. mert nekem is az van, hog leírva vagy hallva értem, de mikor magamtól kell sokszor nem jut az eszembe, azért mert nem jegyeztem meg őket, csak a jelentésüket tudom mikor találkozok velük. A lényeg, hogy annak a nyelvnek a logikájával kell gondolkodni, ezért jó ha sokat hallgatod, mert "rákkatansz" egyszerűen, és úgy kezdesz el gondolkodni. Az angol (és a spanyolé is egyébként) nyelvtan rendkívül egyszerű, csak a kiejtés, és a sok kifejezés teszi nehézzé. Vagyis ami nincs benne se a nyelvtankönyvekben se sehol. Amik szó szerint lefordítva nem azt jelentik, ami a valódi jelentésük. Na ilyen angolban rengeteg van. A nyelvtant pedig alaposan tanulni az alapoktól. Ha valamit kihagyunk az elején, az csak nagyon megnehezíti a dolgunkat később. Minden kis dolgot rendesen meg kell tanulni. Persze bármit be lehet pótolni később is. Amúgy az egész net egy nagy nyelvkönyv, teli mindennel ami kell. Ha például nem vagy valamiben biztos, hogy lehet-e úgy írni, csak beírod a keresőbe. Ha kiad olyat, és többet is, akkor lehet. Én így szoktam. Van a Yahoo.answers is, olyan mint ez az oldal (csak jobb, szerintem :). Ott is külföldi nyelven szoktam kérdéseket feltenni, és válaszolnak az olyan anyanyelvűek. Jó tanulást :)
2012. okt. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a hozzászólásodat, és hogy biztatsz hogy tovább, és tovább! Én úgy fejlesztem ezt a dolgot, hogy külföldi szervereken játszok, és ott ugye úgy is kell írni, sok mindent tanultam meg tőlük, ráadásul a fontosabb beszélgetéseknél készítek egy képet (infraview-el), és azokat átvizsgálom, tanulmányozom (akkor közben ezeket jegyzetelem egy füzetben) :) Nagyon tetszik, és így a játék mellett az angolt is tanulom. Gondolkoztam hogy filmet kéne megnézni, valami dokumentumfilmet csak magyar felirattal, és persze angol hanggal! A nyelvtani részt már kezdem (kezdem) megérteni, de még tartogat sok rejteni valót! Egyébként ált. suliban én is Németes voltam, már most abból aligha jut eszembe valami belőle... Most meg azért kicsit mérges is vagyok magamra, hogy miért nem figyeltem rá oda a középsuliban?... De hát, na... nem nyílt fel a szemem az ilyen dolgokra akkor... De igazad van, hogy nem késő még, belehet pótolni! Egyébként a netes szótárak is nagyon jók, de komplett mondatoknál már értelmetlenek, kisebb (kisebb) mondatoknál, van amikor meglepően jó tud lenni. Én bízok magamban, így már pláne hogy kaptam biztatást is! Köszönöm, nekem ez felejthetetlen lesz! :) I want to learn english speaking! :)
2012. okt. 14. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!