Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Berlinben jobb az életszínvona...

Berlinben jobb az életszínvonal, mint Budapesten?

Figyelt kérdés
sok helyen azt olvastam, hogy az a része Németországnak (a volt NDK) sokkal fejletlenebb, mint Magyarország, ugyanakkor azt olvastam, hogy Berlinben jobban meg lehet élni, mint itthon, kisebb a bűnőzés, jobban megbecsülnek, eléggé szabad város... most ebből mi az igaz? megéri Berlinbe kimenni lakni?
2009. aug. 7. 11:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Németországban sokkal magasabb az életszínvonal mint Magyarországon.Elég gazdag ország,az embereknek nem kell nyomorogniuk,és nem a mindennapi megélhetésért kell küzdeniük.Persze valamelyest ott is romlott az életszínvonal az utóbbi pár évben.Voltam már kint jó párszor tapasztalatból mondom.Abban biztos vagyok,hogy igaz amit hallottál róla,hogy kisebb a bűnözés...
2009. aug. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Németországban 2010-ben fogják eltörölni a munkavállalási engedélyt,addig viszont nem tudsz dolgozni,ha az állam azt nem mondja,a te szakértelmed sokkal fontosabb,és értékesebb,mint a német állampolgáré,és nem mellékesen tökéletesen tudsz németül.Én másfél éve vagyok itt,nem dolgozom,a párom sem a németeknek dolgozik,de neki legalább van melója.Miért épp Berlinbe szeretnél jönni,jobb megoldást nem találtál??Pl.az Íreknél nagyon alacsony az adó,a svédeknél,bár drágább a megélhetés,de durván magasak a fizetések,vagy Norvégia sem rossz!!Én nem javaslom Németországot,csak ha éppen van valami konkrét ismeretséged!
2009. aug. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
de egyszerűen ebbe az országba vágyok. esetleg még Franciaországba, Spanyolországba vagy Angliába... és 2010 előtt amúgy sem mennék ki...
2009. aug. 7. 12:06
 4/5 A kérdező kommentje:
meg én eléggé hülye vagyok, de nekem fontos, hogy legyen egy csomó dolog ott, mint Magyarországon, pl. T-Mobile, olyan ruhamárkák, amiket szeretek, VIVA TV... tudom ez nagy hülyeség, de én már csak ilyen vagyok...
2009. aug. 7. 12:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én 6 éve élek kettős életet Magyarország és Bajorország között ingázva. Szerintem a budapesti életszinvonal bőven megüti sok német terület szinvonalát. München és környéke a leggazdagabb, de még itt sem érzek akkora óriási különbséget, mint mikor otthon vagyok. Azért a németeknél is vannak elég lepukkant helyek, még itt délen is, és ennél a volt NDK-s területek nagyságrendekkel alább vannak.
2010. aug. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!