Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elcseréltem egy PS2-et egy...

Elcseréltem egy PS2-et egy telefonra . Ebből rendőrségi ügy lesz valaki segít?

Figyelt kérdés
Elcseréltem egy ps2-t egy telefonra és mondtam hogy mik a hibái és belegyezett a gyerek de aztán másnapra írja hogy rosszul olvas meg rosszak a CD-k mondtam hogy írjon CD-t rossz volt azt mondja amit kétlek meg mondtam hogy veszek bele olvasó fejet meg segítek neki elutasította és akarja a telefont én mondtam hogy nem adom mert a gyerek beleegyezett hogy véglegesítjük a cserét aztán meg az anyja rendőrséggel fenyeget de ők mással megfenyegettek ilyenkor milessz ? csak 13 éves vagyok

2012. okt. 21. 22:31
 1/6 tomala ***** válasza:

1. Nem vagy büntethető

2. Ez amúgy sem kifejezetten büntetőjogi eset, ez egy polgári jogi szavatossági vita köztetek.

3. Azzal, ha előre tájékoztattad a hibáról, ráadásul felajánlottad, hogy kijavítod a termék hibáját, megfelelően jártál el.

4. Tanulj meg írni! Szerintem azért nem válaszolt eddig senki, mert - mivel egyáltalán nem használsz írásjeleket - alig lehet rájönni, hogy mi is a történet tulajdonképpen.

2012. okt. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi akkor nem csinálhatnak velem semmit ?

Tudok normálisan írni csak , nagyon ideges voltam sőt telórol voltam de köszi a válaszod

2012. okt. 23. 13:13
 3/6 tomala ***** válasza:

Elindíthatják az eljárást csalás miatt, de egy kiskorú ellen, szabálysértési értékhatár alatti összegre elkövetett csalás ügyében maximum annyi, hogy kihallgatnak a rendőrségen a szüleid jelenlétében, és megállapítják, hogy nem vagy büntethető. De szerintem még ennyi sem fog történni.

Polgári pert meg kizárt, hogy indítsanak ekkora összegért.


Szóval lényegében: nem tudnak mit csinálni.

2012. okt. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi ! :D

Amúgy rendőr vagy hogy ennyi mindent tudsz ? XD

2012. okt. 24. 07:07
 5/6 tomala ***** válasza:
Joghallgató vagyok.
2012. okt. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindig ezek a 13évesek! (Én is 13 vagyok)

nem lehet belőle rendőrségi ügy, max vissza kell adnod.

2013. febr. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!