Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Franciországban, főleg Párizsb...

Franciországban, főleg Párizsban, vagy északi területeken milyen esélyekkel lehet munkát vállalnia egy magyarnak, illetve szállást is találni?

Figyelt kérdés

Eléggé nehéz helyzetem van itthon / hajléktalanság szélén állok /, így mindenképpen szeretnék kimenni, veszteni valóm nincs.

Egy alap, vagy középszintű francia nyelvismerettel - nincs vizsga róla - és pék szakmával, vagy pék eladói gyakorlattal a kezembe milyen esélyeim lehetnek kinn?

Mennyi induló kp-ra lenne min. mindenképpen szükségem, illetve vannak-e itthon közvetítő cégek akár munka terén, akár szállást illetően?



2012. okt. 23. 15:38
 1/3 A kérdező kommentje:
Lefelejtettem, h az esélyek terén munkahely találást illetően az is érdekelne, h kb. mennyi idő szokott lenni egy külföldinek az elhelyezkedés pl. egy-két hónapra számítsak-e? Azt hallottam, most kinn is nehezebb a helyzet e-téren, ezért is érdekelne.
2012. okt. 23. 15:51
 2/3 anonim válasza:

Ha tökéletesen beszélsz franciául talán van esélyed de szállást nagyon nehéz találni kaukciót kérnek előre vagy pedig igazolnod kell hogy dolgozol,ha munkahelyet akarsz találni oda meg kell egy bejelentett lakcím.

A szállás kb.800 euro és a kinti minimál bér 1800euro,a kaja egy kicsivel drágább mint itthon.

Párizsban első sorban az ehte franciáknak meg az araboknak adnak jobb állás lehetőséget.

Hidd el ott se könnyebb,én kint éltem egy évig bár nekem szerencsém voltés én nagyon keveset beszélek franciául.

Ha van kint ismerősöd rajta keresztül próbáld meg,ne menj ki csak ugy kevés pénzzel felkészületlenül mert nagyon pórul járhatsz!

Tudom hogy elég sz@r itthon,én Anliába szeretnék kimenni majd ha összegyült a pénzem meg addig nézelődök hogy milyen lehetőségek vannak külföldön.

Addig is sok sikert kívánok neked!!

2012. nov. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm, végül is ezeket, amiket leírtál eddig is tudtam...a minimálbérről nekem eddig azt írták, h 1200 euro, és hogy a pékek, pékeladók is annyit kapnak.

A nyelvet tökéletesen szerintem csak akkor fogom majd beszélni, ha már bő 10 évet ott éltem, de szerintem ez minden nyelvvel így van tökéletesség terén...egyenlőre én még csak az alapfoknál tartok, de lehet már van középszintű tudásom is, igazándiból nem tudom, mert itthon nem használom és felmérni meg még egyenlőre nem voltam sehol, h milyen szinten is tartok.

Azt is tudom, h megszívhatom, de igazándiból tök mindegy, h hol vagyok, itthon is kőkeményen szívok.

Anglián én is gondolkoztam még nyár elején, de nekem túl messze lenne és ott már nőket pékségben nem dolgoztatnak.


Ezt esetleg tudja vki, h Fr.-ben dolgozhatnak-e pékségben nők?

2012. nov. 10. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!