Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Adókártyához névváltozás...

Adókártyához névváltozás esetén hol találok adatlapot?

Figyelt kérdés
Néztem neten, nem találtam...ezt postai úton lehet intézni?

2012. okt. 25. 17:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt találtam nemrég egy weboldalon, mert engem is érint a kérdést, idei infók:


"Tisztelt Ügyfelünk!


Tájékoztatjuk, hogy a magánszemély természetes azonosító adatainak (név, lakcím, stb.) megváltozását az adózás rendjérol szóló 2003. évi XCII. törvény 23. § (1) bekezdésének értelmében nem kell az adóhatóságnak bejelenteni, mivel a változásról az okmányirodai eljárás megindítását követően a központi nyilvántartás adatállományából az adóhatóság elektronikus úton értesül.


Megváltozott nevét tehát az okmányirodában kell bejelentenie. Mivel azonban a neve szerepel az adóigazolványon, ezért szükséges annak cseréje. Tájékoztatjuk, hogy új adóigazolványt a 12T34-es nyomtatványon igényelhet,

mely megtalálható az ügyfélszolgálatainkon illetve letöltheto - kitöltési útmutatóval együtt - a www.apeh.hu oldalról (az alábbi link alatt érheti el: [link]


A kitöltött nyomtatványt személyesen vagy postai úton kell az illetékes adóhatósághoz benyújtani (Nemzeti Adó- és Vámhivatal Dél-budapesti Adóigazgatósága, Budapest 1476, Pf. 93.), illetve ha rendelkezik ügyfélkapuval, úgy elektronius úton is beadható. Az adóigazolvány módosított adatokkal történő kiadása (téves vagy megváltozott adat miatt) díjmentes."


Tehát a lényeg a link!

2012. okt. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bocs, most látom, nem működik a link. Múlt héten még jó volt! A NAV oldaláról kellett letölteni egy programot, és azon keresztül lehetett behozni a nyomtatványt.


Meg is találtam, próbálom linkelni, remélem, most jó lesz:

[link]

2012. okt. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Na, akkor még egyszer, mert az a START kártyához volt, bocs! (Csak összejön már végre :)


[link]

2012. okt. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a linket, az adatalap kitöltéshez a tájékoztató megvan(sikerült letölteni-megnyitni),de maga az adatlap nincs....egyszerűen nem tudom megnyitni.
2012. okt. 27. 12:59
 5/7 anonim ***** válasza:

Remélem, ez segít, ennek a megnyitásához elvileg nem kell semmit külön feltelepítgetni.


Abban nem vagyok 100%-ig biztos, hogy ez ugyanaz az adatlap -e, mint amit keresünk. (A címe alapján igen, de nézd azért meg alaposan.)


[link]

2012. okt. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Most belezavarodtam a linkelésbe, próbáld meg ezt is, mert az előző lehet, hogy csak az én konkrét gépemen nyitható.

Ez a link rögtön mentést kínál fel, legalábbis nekem.


[link]

2012. okt. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, így megvan:))

lementettem.

2012. okt. 28. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!