Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen pályát ajánlottok?

Milyen pályát ajánlottok?

Figyelt kérdés
8. osztályos lány vagyok közép iskola választása előtt. Kitűnő tanuló voltam eddig minden évben. Tantárgyak közül különösen az angol nőtt a szívemhez. Szeretek rajzolni, ruhákat tervezni. Már a lakberendezésre is gondoltam. Bár igazából bizonytalan vagyok. Tudtok segíteni? Esetleg milyen szakmák keresettek? Mit lenne érdemes csinálni?

2012. okt. 25. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem az eplényi 2-es pálya a kedvencem, remélem idén az 5-öst is be tudják havazni, azon még nem csúsztam.
2012. okt. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kedves Első válaszoló!

Köszönöm szépen válaszodat. Kellett egy kis idő, amíg felfogtam, merthogy teljesen eltér a témától. Már csak azt nem tudom eldönteni, hogy csak nem olvastad el a kisebb betűvel írt szöveget, esetleg nem fogalmaztam elég világosan, engem nézel hülyének vagy túl sok időd volt és csak egyszerűen unalmadban úgy döntöttél hülyeséget írsz kérdésekre, ahelyett, hogy normálisan megválaszolnád őket a te véleményed alapján. Ha az utóbbi igaz, remélem te is ennyire hasznos válaszokat kapsz.

Remélem akad normális válasz és is, ha nem is nálad, valaki másnál...

2012. okt. 26. 16:56
 3/7 anonim ***** válasza:

De, elolvastam, viszont annyira síőrült vagyok, hogy így a tél közeledtével másra sem tudok gondolni. :D

Egyébként a tesóm pont idén ment kaposvárra egy művészeti suliba, csak ő jól rajzol. De meg ruhatervező is lehet belőle.

2012. okt. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

En tudom, hogy "nehez" a palyavalasztas, amikor meg önismerete is alig van az embernek. A minel jobb valasztashoz nagyon tudom javasolni a palyavalasztasi teszteket, erröl szolo kiadvanyokat, könyveket, intezeteket, ahol erre lehetöseg van!!

Gyakran tapasztalom (sok massal együtt), hogy az emberek "nincsenek a helyükön". A gyerekeim reven megismertem olya ovönöket, tanitonöket, akik minden mas szakmara jobban alkalmasak lennenek, de föleg egy gazdasagi cegben fönöknek, mint gyerekekkel foglalkozasra, es raadasul ezekben a fogekony evekben gyakorolnak mely hatasokat a gyerekekre, ami egesz eletükre szinte megvaltozhatatlan! Es pont ez a tipus meg van gyözödve rola, hogy ott van a helye - hiszen mar a gyerekkori tanara (aki hozza hasonlo szemelyiseg lehetett) is ezt a palyat javasolta, tehat jo melyre elastak a tudataban, es akkor igy megy ez generaciokon tovabb es tovabb...

(Termeszetesen, elvileg mindenkiböl lehetne jo tanar, ovonö a születesi kepessegei alapjan - hiszen kutatasok vannak erröl, csak azok az elsö evek annyira befolyasoljak a karaktert, hogy az csak nagyon nehezen, tudatos munkaval megvaltoztathato, es ezt persze akarni is kell.)

A jellem helyett pl. manapsag fontosabb egy ovonönek a zenei kepesites, pedig a gyerekekre mi tesz melyebb hatast?

Most egy masik területröl, a gyogyitas területeröl egy erdekes mondat:

"...a nőgyógyászok és szülésznők számára pedig olyan képzéseket kellene lehetővé tenni, mely során elsajátíthatnák a betegekkel való együttérzés és az őket való vigasztalás helyes módját."

Öszinten: ha a jellem a mai modern kutatasok szerint 7 eves korra kialakul, es a 3 eves korig tarto hatasok a meghatarozobbak (minel korabbi, annal inkabb), akkor egy-egy tanfolyammal mi a fenet lehet elerni??? Hat nem inkabb eszerint kene palyat, hivatast valasztani???

Utobbihoz forras:

[link]


Tehat en teljesen megertem a tanacstalansagodat, de hidd el, ez annyira szemelyes jellemtöl függ, hogy ezt igy ismeretlenül megmondani... Nagyon-nagyon javasolnam, amit irtam, mindenfele palyavalasztasi tesztek alapjan dönteni! Ne csak egyet (az lehet valamiert egyoldalu), hanem inkabb többet, mig ugy erzed, "ez az!".

Sok sikert!

2012. nov. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ezt a szép, hosszú választ.Igen, tudom, hogy nehéz így ismeretlenül tanácsot adni, már csak ezért is köszönöm, hogy rám szántad az időd. Eddig csak egy pályaválasztási tesztet töltöttem ki, de én is tudom, hogy az nem elég. Még keresek másokat is és még gondolkodom a továbbiakon. Még egyszer köszönöm szépen válaszod, kíváncsian várom az esetleges többit.
2012. nov. 4. 13:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Szivesen. :) (Tudom, talan lehetett volna rövidebben is, bocs.)
2012. nov. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azért félreértés ne essék: egyáltalán nem baj, hogy hosszú lett, sőt örülök, hogy kifejtetted a véleményed. ;)
2012. nov. 8. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!