Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A vámpírok meghalnak az ezüsttől?

A vámpírok meghalnak az ezüsttől?

Figyelt kérdés
Láttam, hogy az Abraham Lincoln, a vámpírvadász c. filmben ezüsttel nyírják ki őket, de eddig azt hittem, h ez csak a vérfarkasokra hat, akk mi is van?

2012. okt. 26. 12:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel a vámpírfilmek is fikcióra épülnek, így a forgatókönyvek szerzőire van bízva, hogy éppen mi öli meg a vámpírjaikat. Valamelyik vámpírnál a fokhagyma, szenteltvíz is elég, de valamelyiket csak az ezüst nyírja ki.
2012. okt. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vámpírok=cigányok?

Csak az arany jó nekik, az ezüsttől irtóznak. :D

Komolyra fordítva, én úgy tudom, a fantasy szerint minden élőhalott ellen jó az ezüst karó/nyíl/golyó/tányér

2012. okt. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Most komolyan eltűnődtem ezen a kérdésen és az ehhez hasonló kérdéseken is.

Ez bizonyítja azt a feltevést, hogy egyes emberek fejébe óriási zűrzavar van. Nem tudnak a valóság és kitaláció között különbséget tenni és ezért is születnek ilyen kérdések is.

Emlékszem annak idején ha korhatáros filmről volt szó / és akkoriban komolyan vették a mozikban a korhatárt/ nem volt látható a film. Manapság pedig boldog-boldogtalan hozzájut a film megnézéséhez és ezért keletkezik ilyen mértékű zűrzavar a fejekbe hogy ilyen ilyen kérdés megszülessen.

Félreértés ne essék! Én imádom a horror filmeket. De egyszer sem jutott eszembe, hogy ez maga lenne a valóság. Viszont nem véletlen, hogy a fiamnak kisebb korában is cenzúráztam azokat a tv filmeket(mese filmeket) amik állítólag gyerekeknek készültek.

2012. okt. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó. Az, hogy valami fiktív, még nem jelenti, hogy nincsen pontosan meghatározva.


Alapvetően a vámpírmítoszban nincs benne az ezüst, ezt a farkasemberénél jelent meg, de mostanra valamiért elterjedt lett a vámpíroknál is. Annyiban igazat adok az elsőnek, hogy egy történet írójának lényegében szabad döntése van abban, hogy mi hogyan legyen, ha ő ezüstre érzékeny vámpírt akar, akkor az lesz, ha napfényben diszkógömbként fénylő vámpírt, akkor az. Ez félig-meddig rendben is van. Ugyanakkor személy szerint elég meghatározott és régi mítosszal rendelkeznek a vámpírok ahhoz, hogy ezt tiszteletben tartsák a mai filmkészítők, vagy ha nem, akkor legalább ne hangoztassák, hogy az általuk kitalált lény vámpír.

2012. okt. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nyilván az eredeti vámpírmítoszra akartam rákérdezni, köszönöm, Utolsó, a választ.
2012. nov. 5. 17:17
 6/6 anonim válasza:
Nincs olyan, hogy eredeti vámpírmítosz. Van egy katyvasz, amit annak hívnak, aminek voltaképpen Bram Stoker Drakulája az olvasztó tégelye. Ám valójában sok fajta vámpír volt és van, és mindegyiknek meg van a maga "mítosza". Attól függően, hogy a szomszéd országokba megyünk-e, vagy épp Angliába, Kínába vagy a Fülöp-Szigetekre, más-más vámpírmítosszal találkozunk. Elsőre úgy tűnhet, hogy ez olyan, hogy minden nép kitalálta a maga vámpírját, de ha a mélyére ásunk és a feljegyzéseket átnyálazzuk, akkor találhatunk olyan vámpír-definíciókat, amelyek egymástól nagyon messze lévő országokban, kultúrákban ugyanúgy megjelentek, illetve találhatunk hasonlóságokat, átfedéseket. Ez pedig azt jelenti, hogy mégsem kitalálták a lényt, hanem több fajtája van, és itt-ott ugyanaz a fajta előfordult.
2013. jan. 8. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!