Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a kedvenc animétek? :D

FakeSmile kérdése:

Mi a kedvenc animétek? :D

Figyelt kérdés

Irtó kiváncsi vagyok,hogy kinek mi a kedvenc animéje és MIÉRT,talán egy kis rövid vélemény után énis kedvet kapok hozzájuk és megnézem őket.:D

Ja és műfajt is légyszi írjatok mellé.c:



2012. okt. 30. 17:11
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
16%
Orbán Pikácsú
2012. okt. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Kaleido Star. Egy lányról szól, aki a Kaleido színpadnál akar dolgozni mint akrobata, trapéztáncos. Nekem nagyon tetszett az, ahogy küzd az álmaiért. És ez azért valami ösztönző hatást is kivált az emberekből amellett, hogy szórakoztat. :)
2012. okt. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Elsőnek:ILYENKOR MIT ÉRZEL?:D

Második:Köszi a választ,énis szeretem,régen játszották az animaxon és akkoriban imádtam.:DD

2012. okt. 30. 19:10
 4/26 anonim ***** válasza:

Nekem egyértelműen a D.gray-man a kedvencem.:D Nagyon jó a sztori, eszméletlen pörgős, kevés a fanservice, sőt... Rettenet jókat lehet rajta röhögni, és sokat sírni.

Ezen kívül az FMA és a No.6 tartozik a kedvenc kategóriába, de nem tudnám eldönteni, hogy melyiket bírom jobban...:D Mind a kettő a második helyen áll!* xD Az FMA-nál is ugyan azt tudom mondani, mint a DGM-nél. Jó, megható alap, tökéletes folyamatosság, vicces és szomorú is egyben. A No.6 egy rövid dráma, egy halvány shounen ai-val. Erre nem igazán tudom azt mondani, hogy vicces, bár ebben is vannak pillanatok, de ez végtelenül tanulságos. Tényleg sokat lehet belőle tanulni, és engem nagyon meghatott. Nagyon sokat sírtam a végén. Bár mind a háromnál, csak ennél ugye MÉG rosszabb volt, mert csak 13 részes.xD :D Ha rám hallgatsz beléjük nézel.^^ Bár elég ismert animék szóval, nem hiszem, hogy ne ismernéd...xD Ha van kedved írj privátba, szívesen beszélgetek ilyesmiről. ^^

2012. okt. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Szia:D

Köszi a válazt,felírom a listára és majd tuti belenézek:d

Igazából eddig ebből a műfajból nem igzán láttam/kerestem animét.Inkább olyanokat néztem amiben minimum egy kicsi szerelmi szál van,de látom ezek nem igazán tartoznak abba a kategóriàba.Az FMA-t már nagyából ismerem,a No.6ról életemben nem halottam,animeaddictsonon utánanéztem és elég érdekes történetük van:D az biztos hogy sokat tudnáj rajta sírni mert én kajak még egy vígjátékot is végigbőgnék,a humorral lenne igazán gondom mert álltalábab nem tartom vicesnek vagy szimplán csak nem esnek le a poénok:DDD

Kõszi a választ,a No.6ot mindenféleképpen elkezdem.:3

2012. okt. 31. 07:39
 6/26 anonim válasza:
Az én kedvencem a Nana és a Vampire Knight. A Nana két lányról szól akik Tokióba utaznak,hogy megvalósítsák álmaikat. A Vampire Knight-ban egy Yuuki nevű lány a főszereplő akinek nincsenek emlékei 5 éves kora előtről. Mind két anime nagyon jó .
2012. okt. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Először is bocsi a regényért ^^"


Több is van, de ami igazán hozzám nőtt a Gintama. Műfajilag shounen, bár a harcokból elég kevés van benne, nagyon jó. A vígjáték és paródia az inkább (inkább? :D) az uralkodó.

Akkor egy kis ismertetés :D

2006-ban került a tv-re először, mangája a Shounen Jump-ban jelenik meg 2004 óta.

Eddig jelenleg 257 része van, 2010-ig ment 201, 2011-től 51 rész, majd most okt. 4-én folytatták újra.

A történet Sakata Gintoki-ról (számomra csak Gin-chan :D) szól, aki yorozuya (aki pénzért bármilyen munkát elvállal) melléje szegődik még 2 társ, Shinpachi, egy egyszerű ember, és Kagura, a főhősnő, aki az univerzum legerősebb lényének családjába tartozik.

Igen ám, mert most az 1800-as évekbeli Japánban járunk, ám az amantok (űrlények) megpályázták a Földet, és az ott élő szamurájokat, akiket eltökéltségük messze híres az egész világon.

Röviden ennyi, rengeteg szereplője van még, és folyamatosan jönnek újak, általánosságban, senkit nem felejtenek el a sorozatból, mindig feltűnik újra, ha nem is sokszor de egyszer minimum. Ne számíts komolyságra, mert az itt nincs, ám biztos, leforogsz a székről/ágyról/fotelból, ha nézed.

Ezen kívül említettem a paródiát, itt azt kell érteni, hogy mindent kiparodizálnak. Sok elem van a Jump-os mangákból/animékből, és nagyon ismert művekből, mint pl.: Neon Genesis Evangelion(ha jól emlékszem ez a neve^^") Bleach, One Piece, Naruto, Dragon Ball, ezenkívül nem csak animéket, ott van Jackie Chan aki szintén kapott benne jelenetet. Még rengeteg más is, utalások vannak benne, és minden karakter egyedi. A legkomolyabb pillanatban is nevetsz, hiszen van benne dráma is. Gintoki múltja elég felhős, és amit megtudunk belőle az se sok, ám érezzük, neki nem lehet könnyű.

Az eleje nem igazán a legjobb, mint az általában szokott lenni, úgy kb 20 rész után már teljesen beindul, nekem az eleje is nagyon tetszett.

Amúgy még egy kis említés a nevekkel kapcsolatba. Vannak valós történelmi személyek, mint a Shinsengumi, ám a nevekben van pár eltérés:

Hijikata Toushirou és a valós a Hijikata Toshizou

Okita Sogo - Okita Souji

Persze itt mindennek van magyarázata amúgy is, úgyhogy nem lövöm le a poént. A részek végén néhányszor van egy Ginpachi-sensei, itt a lényeg, nézd meg :)

Akkor egy kis értékelés összességében:

A grafika nem egy fantasztikus valami, a sorozathoz illik, nekem egyszerűen a kedvencem. A hangok, itt aztán minden megvan :D a seiyuuk itt beleadtak mindnet, hihetetlenül jók. Ha hangok, akkor zene, ami szintén nagyon jó, a kedvenceim közé tartoznak, nem csak az OP és ED-k de az OST-k is. A szomorú rész szomorú, az harcos pörgős, a vicces, meg vicces :D Összességében a hangulat 10+ :D maga a sorozat nagyon magas értékelést kap, MAL-on is, AA-n is, de ez nem véletlen. Annyit tudok mondani, vétek kihagyni. Én személyes értékelésem 10/10 (jó mert kedvencem x) amúgy meg, ha nem fog meg, akkor szerintem a többi része se fog tetszeni, de azért ajánlom, hogy nézd meg legalább a 20. részég, utána ítélkezz.

2012. okt. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

A Code Geass.

Hogy miért ? ... Nagyon jó story , a főszereplő hatalmas figura és az anime televan fordulatokkal.

Látni KELL . nem fogok spoilerezni. Seinen


Gintamát énis szeretem mint az előző , de kedvenc animém nem lehet poénos anime , story-t mindig is előrébb tartottam a töübbinél . Bár az tény hogy Gintoki hatalmas figura , de messze Lelouch mögött :D



Ha mondhatok egy 2. és egy 3. kedvencemet ios leirom :



2. Steins;Gate , a legjobb Sci-Fi Anime . Időutazásról van benne szó , ezis bőven 9.0 felett van malon. Seinen/Sci-Fi


3. Angel Beats! , első sorban fura anime , de mioután megérted elég drámai , egyik legjobb dráma .. AnoHana sem jobb nála sztem . Seinen/Dráma



Meg akkor már leirom hogy melyik volt számomra egy hatalmas csalódás ... Lehet érte lepontozni :


ez nem más mint a Sword Art Online .. egy marha jó halálos játékos alapstoryt összecsaptak , nem is kicsit .. nem spoilereznék de ..... a 14.rész meg a legalja volt , szóval ott jött el az hogy 6/10ről 2/10re dobtam ...

2012. okt. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim válasza:

Én csak leírom a címeket, és linket adok a leírásukról, mivel jobban nem tudnék fogalmazni. Főleg mert új vagyok az anime világában.:

Code Geass -> [link]

Avatar Aang legendája -> [link]


Mind2 sztori lényege hogy egy alternatív földön játszódik, mondjuk az Avatar nagyon eltér a földtől. Engem asszem az ilyen kategória vonz.

2012. okt. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Jakab Réka válasza:

sziasztok !


nekem több kedvencem is van . Az itt fel sorolt animéket nézheti lány vagy fiú is mert vegyesen van benne lányt vagy fiút vagy talán mind a ketőt érdekelhető fajta anime .

pl : inuyasha ,naruto, dragonball sok változata van , kilari ,lovely complex remélem lesz olyan ember akinek tetszeni fog valamelyik anime .

ui : én lány vagyok és őszintén megmondom hogy szerintem nem szégyen ha egy lányt fiús dolgok is érdekelnek és fordítva is igaz az animékkel kapcsolatban . én kiskorom óta az apukkámal és a 4 báttyámmal a dragonballt vagy éppen az inuyashát néztem és ez nállam úgy látszik sokban kiüt nagy koromban de ezt mégegszer mondom sztem nem kell szégyelni mert az animék nem kimondottan fiúknak vagy lányoknak készültek hanem akár bárki megnézheti őket :)

remélem tudtam segíteni :)

2012. okt. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!