Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 2013-tól tényleg nem dolgozhat...

2013-tól tényleg nem dolgozhatnak a nyugdíjasok?

Figyelt kérdés
Azt hallottam a buszon, hogy januártól nem dolgozhatnak a sima, öregségi nyugdíjasok. Kerestem a magyar közlönyben, de lehetetlenség bármit is megtalálni benne. Érdekelne, mert édesapámmal elég jól elbánt a jónéhány politikai rendszer és nincs 40 ezer a nyugdíja, muszály dolgoznia mellette. Van is munkahelye,de nem tudjuk, hogy most mi lesz jövőre?
2012. okt. 31. 18:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudtam, hogy már most sem lehet. És igen, igaz hogy nem dolgozhatnak. Tőlünk az iskolából már ki is rúgták az összes tanárt aki már nyugdíjas volt és úgy dolgozott...
2012. okt. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ideje volt... pofátlanság, hogy kapja az államtól a lóvét a nyugger, és mellett állást tölt be... én meg itthon ülök munkanélküliként 22 évesen. Ha dolgozik, akkor ne kapjon nyugdíjat. Döntse el, hogy melyik éri meg neki jobban! Az, hogy dolgozik és fizetést kap, ami valószínűleg több, mint a nyugdíja lenne; vagy bogarászik a kertben, és kapja a nyugdíját. Ez a kettő együtt pofátlanság szerintem. Főleg, hogy szerintem ez leginkább a közszférára jellemző, illetve a korkedvezményesekre (rendőr, katona, bányász, stb...)
2012. nov. 1. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Érthető, hogy nem minden nyugdíjas a BMW törlesztőjét fizeti a nyugdíj mellett keresett jövedelemmel. Talán össze lehetne kapcsolni a nyugdíj nagyságát, és a munkavállalás lehetőségét. Mert ha valaki kap 30 ezres nyugdíjat, és dolgozik mellett, hogy meg tudjon élni, az oké. De az nem, hogy kap 100 ezret az államtól ( akarom mondani az adózók pénzéből), és mellette még zsebrevág 60-70 ezret minimum.


Ha meg lenne szabva, hogy mondjuk a mindenkori minimálbér 70%-a alatti nyugdíjban részesülők dolgozhatnak csak, akkor még csábító sem lenne az, hogy:

nyugdíjaztatom magam (pl.:) 40 ezerre, aztán dolgozok tovább havi 70 ezerért... mert szép és jó, hogy 110 ezer lesz a jövedelmem, de ha megválik tőlem a munkahelyem, akkor 40 ezerrel kitörölhetem a seggem.


Mivel nincs ilyen rizikó, így persze, hogy minden nyugger dolgozik, aki teheti, és húzza az állam pénzét, a nyugger kedvezményekről meg ne is beszéljünk...

2012. nov. 1. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
előző kettő, mindkettő én voltam
2012. nov. 1. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 cerealkiller2 ***** válasza:

most ez tényleg igaz?

örülnék neki, de nem amiatt mert irigy vagyok, hanem mert k*rva igazságtalannak tartom, van egy kollégám aki nyugdíjat kap, 110 ezer körül, de mellette melózik, és még kb. 100 ezret megkeres.

2012. nov. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen tényleg igaz. Én is helyesnek tartom...
2012. nov. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én is helyesnek tartom.

De az én apám 17 évet külföldön élt, dolgozott plussz volt 3 éve inasként és másfél év katonaság. Ennek nagy részét nem számolták el, ezért erről az időről kap 11 ezer forintot havonta. Aztán idehaza dolgozott '89 óta. Erről az időről kap 29 ezer körül. Így összesen van 39 ezer jövedelme. Nagyon jól jött neki egy munkahely, másképp tüzelője se lenne a télre. Persze Ő is tehet róla, mert mindenki saját sorsának kovácsa, de ha én lennék a helyében nekem sem esne jól ez az összeg úgy, hogy 17 éves koromtól dolgozom egyfolytában.

Egyetértek veletek, engem is felháborít amikor a munkahelyemen dolgoznak a nyugdíjasok tovább és közben a fiatalokat elküldik.

Ez a minimálbéres megoldás viszont nagyon jó elmélet, kár, hogy az is marad.

Tudtok nekem valami linket adni, ahol bővebben olvashatnék erről a határozatról? Egyértelműen vonatkozik mindenkire? Nem csak közszférában dolgozókra?

2012. nov. 1. 14:59
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ha google-be beírod, hogy 'nyugdíj törvény 2013' akkor kiad egy csomó oldalt.

2012. nov. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem azért, de én csak olyat találtam, ahol a közalkalmazottakról van szó.

Pl.:

[link]

2012. nov. 1. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!