Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerepel Orbán tervei között,...

Szerepel Orbán tervei között, hogy a rokkant nyugdíjasok nem dolgozhatnak a jövőben?

Figyelt kérdés
Ha igen, és a neten olvastad, akkor linket örömmel fogadnék.
2011. ápr. 16. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, de ha a józan paraszti eszemmel gondolkodok, akkor szerintem a kettő kizárja egymást.
2011. ápr. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Fordítva írták: minél több rokkant menjen dolgozni. Csak azt nem tudom, hová, mert munka (főleg könnyű munka) nincs. Nem mehet pl. az, aki tolókocsiban ül a mezőre kapálni.
2011. ápr. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szerintem prostikat akar belőlük csinálni hogy szopkodják a mellbimbóit. orbán már csak ilyen.
2011. ápr. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 doboszoli ***** válasza:

Én is a józan paraszti eszemmel gondolkodok.

Mozgásszervi problémával leszázalékolt rokkant, mondjuk 3o év után kap 60 ezer nyugdíjat, mert az utolsó 10-15 évben, köszönhetően a vadkapitalizmusnak, hol be volt jelentve, hol nem, hol minibálbérre, hol még arra sem.

Semmiképpen nem kellene engedni, hogy olyan munkával, amit el tud látni, még keressen mellé 40 ezret, mert neki a 60 ezer bőségesen elég. Ha megteszi, egy rohadt csaló szimuláns. Meg amúgyis minek rokkant le?

Pazar logika.

2011. ápr. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Első:

Igen, logikusan gondolkodva kizárja egymást a kettő. Csak az a baj, hogy sok rokkant nyugdíjas 40-60ezer forintot kap rokkantnyugdíjat. Ha ezután esetleg megtiltják nekik/nekünk, hogy dolgozzunk, akkor sokan kénytelenek lesznek választani, hogy esznek vagy rezsit fizetnek. Mert gondolom, azt belátod, hogy ennyiből képtelenség mindkettőt fizetni.És nekünk nincs lehetőségünk ha megtiltják a munkát, hogy több bevételünk legyen havonta, mint egy egészséges doldozó embernek ,aki tanult, hogy esetleg találjon magának, vagy addig menjen, amíg nem talál magának egy jó fizető állást.

Második, szerintem te arra gondolsz, hogy vissza akarnak sok jelenlegi rokkantat minősíteni "egészségesnek" Én nem erre gondoltam, hanem hogy lehet-e dolgozni a jövőben is rokkantnyugdíj mellett.

2011. ápr. 16. 20:48
 6/8 anonim ***** válasza:
Annak idején, amikor csak 25 éves volta, olyan mértékű egészségkárosodás ért, hogy másfél évre leszázalékoltak. Éhenhalásra elég rokkantnyugdijat kaptam, elmentem dolgozni (irodában telefonos ügyintézés, heti 10 órában). És ez már szúrta szemüket és kirúgtak! Két évig hányódás (szerződéses munka) után végre találtam "igen könnyű munkát". Utána is hivogattak, de soha többé nem mentem e "Bizottság" elé. A gerincem azóta is olyan, amilyen.
2011. ápr. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 doboszoli ***** válasza:

Ezeket az ügyeket nagyon egyénre szabottan kellene vizsgálni.

Itt az általánosítás nem hiba, hanem bűn, hiszen emberek sorsáról szól a döntés.

Általam nagyra becsült, komoly életbölcselettel rendelkező gazdász kollégám mondta egyszer. Megkérdezték, hogy minek dolgozik nyugdíj után, ahelyett, hogy pihenne. Tibi bátyám válasza: "mert az én unokám, pont olyan vastagon szereti a kenyéren a vajat, mint a Czinegéé!"

Fiatalabbak kedvéért: történt mindez a 80-as évek elejé, amikor Czinege Lajos, elhíresült honvédelmi miniszter még "működött".

2011. ápr. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A mai „forradalmi” sebességgel változó világban minden kiszámíthatatlan.

Ma még a bemásolt alaptörvény a hatályos. Holnaptól ez a paragrafus is teljes egészében megszűnik, az Orbán alkotmányból hiányzik.

Helyette az kerül be, hogy a gyerekek kötelesek gondoskodni azokról, akiknek szükségük van segítségre.

Én a már megszerzett öregségi nyugdíjamért is aggódom.



"1949. évi XX. törvény

A MAGYAR KÖZTÁRSASÁG ALKOTMÁNYA

70/E. § (1) A Magyar Köztársaság állampolgárainak joguk van a szociális biztonsághoz; öregség, betegség, rokkantság, özvegység, árvaság és önhibájukon kívül bekövetkezett munkanélküliség esetén a megélhetésükhöz szükséges ellátásra jogosultak.

(2) A Magyar Köztársaság az ellátáshoz való jogot a társadalombiztosítás útján és a szociális intézmények rendszerével valósítja meg."

2011. ápr. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!