Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hol hűl ki hamarabb egy...

Hol hűl ki hamarabb egy ember? Mínusz 10 fokon lenge öltözetben a szabadban, vagy plusz 10 fokos vízben?

Figyelt kérdés
2012. nov. 3. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:

mert meg akarsz halni??

akkor benne leszel a híradóba!!

gondolj bele élsz

nem vagy a hradóban

gondolj bele halsz

benne vagy a híradóba

bár most hogy belegondolok lehet

hogy a tényekben leszel benne

amúgy szerintem -10 fokon lenge öltözékben

de lehet hogy 10 fokos vízben

(amennyiben nincs köze az öngyilkossághoz előre is bocsánat)

(de amennyiben mégis nem éri meg azért hogy benne légy a híradóban/tényekben)

2012. nov. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem akarok meghalni és nem akarok benne lenni se a Híradóban se a Tényekben! :D Ahhoz túl visszafogott vagyok.Egyszerűen csak érdekel,mert olvastam,hogy a Titanicba a fagyos vízben negyed óra alatt meghaltak :( Kíváncsi voltam,hogy 10 fokos vízben ez mennyi idő.Talán ha nem lett volna olyan hideg a víz,időbe meg lehetett volna az embereket menteni..
2012. nov. 3. 14:06
 3/4 anonim ***** válasza:

A víz hővezető képessége ~25X nagyobb a levegőnél.

A 10°C-os vízben nagyon hamar (akár 10-15 perc) bekövetkezik a hipotermia, majd kb. 1-2 óra alatt kihűl a szervezet és beáll a halál!

A -10°C-os levegőben (főleg, hogy egy kevés ruha is van rajta a kérdés szerint) tovább ki lehet bírni. Szélcsendben. Erős szélben drasztikusan növekedhet a hőleadás (40km/h szélsebességnél a hőérzet kb. -30°C!)

2012. nov. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Olvastam erről nem rég.10 fokos vízben 1 óra kb. az eszméletvesztés,de a halál még plusz 1 óra. Egy fickó fórumon azt írta,hogy egy ruhátlan nő mínusz 17 fokba 10 perc alatt eszméletlen lett,és nagyon hamar meghalt,az írót meg is viselte a dolog.Biztos nem kellemes érzés..
2012. nov. 4. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!