Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mire jó a kétszínűség és az...

Mire jó a kétszínűség és az álszerénység?!

Figyelt kérdés
Nyilván valamilyen szintem az embernek van egy 'álarca' amit kifelé mutatnia kell, hogy megfeleljünk a társadalom igényeinek. Valamilyen szintem rendben is van. De azt azért túlzásnak tartom, hogy az ember olyan ellentétes oldalát mutatja, ami teljesen eltér a személyiségétől. Ezt viszont undorítónak találom. Mire jó ez az átverés?! Akivel közelebbi kapcsolatba kerül, például párkapcsolatba, ott úgyis kiderülnek a dolgok. Hogy mást mutat előtted és mást mutat például más helyen. Én soha nem játszottam meg magam sehol, igaz nincs is sok ismerősöm,haverom stb. de legalább nem vertem át senkinek a fejét.

2012. nov. 3. 23:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel a mai emberek java része nem szeret beszélgetni (sőt egyesek nem is tudnak fenntartani egy hosszabb beszélgetést) vitatkozni meg végképp nem szeretnek, így önkéntelenül is olyan oldalát mutatják egymásnak amivel megfelelnek és elkerülik az esetleges vélemény nyilvánítást.
2012. nov. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gyenge önbecsülés is lehet az oka, olyan emberekben, akik pont az ellenkezőjét tartják jónak, mint amilyenek önmaguk.

Például engem sokáig zavart a félénkségem, és sokáig a szememben csak a bátor, nagyképű emberek tűntek ki a tömegből. Akik közül ha voltak is mások számára antipatikusak, én mégis "jó személyiségűeknek" fogtam fel.

2012. nov. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Exem is ilyen volt.. egyszerűen ilyen..jellemhiba ..olyan mint a kaméleon..volt mikor a telefonban velem is mézesmázos volt..mikor kérdeztem miért viselkedett így..mondta hogy valójában unta a beszélgetéseket csak nem akart bunkó lenni és letenni a telefont.. nem egyenes jellemre vall.. aztán hamar felfedte a valódi énjét..egy bunkó, szar alak van a maszk mögött.. amikor megismertem még tette a szépet, álszerény volt, nagyon udvarias..de kiderült ez csak megjátszás volt ..
2023. febr. 26. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!