Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van élet a halál után?

Van élet a halál után?

Figyelt kérdés
2008. máj. 23. 14:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%

én úgy vélem van élet a halál után! nem is akár milyen!! én Istenhívő vagyok, ezért nem kételkedem ebben.

a halál után élet számomra ott kezdődött el, hogy megismertem Krisztust s az áldozatát, amit értem hozott.

ez mindenki számára nyitott kapu :)

2009. szept. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:

én remélem hogy van valami(nevezhetjük életnek). Hiszem hogy utána van valami és remélem jobb annál amit mi itt életnek nevezünk...

18/L

2009. szept. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Én hiszek Istenben és Jézus feltámadásában.Ez az élet nekem nem sok jót adott.Hiszek benne ha véget ér az élet mindenki megkapja azt amit érdemel.
2009. okt. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
48%

NINCS!

Hogy lenne már

elporladsz leállnak a biokémiai folyamatok. Élőlényből anyaggá változol

A test pusztulása szerkezeti szempontból a sejtek enzimjeinek, majd a hasnyálmirigy és a bél- ill. gyomorenzimek kiszabadulásával kezdődik meg. Ezzel párhuzamosan a bél és a bőr, ill. a nyálkahártyák baktériumai gyors osztódásba kezdenek. Az Cl. wechii, az E. coli, valamint Streptococcusok, Staphylococcusok, Proteus törzsek a folyamat fő részesei. A lágy részek általában 1 év alatt lebomlanak. Leggyorsabb a lebomlás a földfelszínen, lassabb a vízben és még lassabb a talajban. Ugyanakkor anaerob környezetben 6-8 évig is elhúzódhat a folyamat, vagy esetenként (mumifikáció) megáll valamelyik stádiumban. Ha mumifikáció nem történik, 20 év alatt a lágyrészek teljesen megsemmisülnek. 6-8 év múlva a csontok a beivódott bomlástermékektől vörhenyesek, sima felszínűek. A hullaviaszosan átalakult csontok akár 20 évig is ebben az állapotban maradhatnak. Mikroszkópos vizsgálattal a hullaviasz 50-100 évig detektálható még. 30-40 év fekvés után megkezdődik az ízületi végek felől a csontok elporladása, ami általában lassan halad előre. Mikroszkóppal vizsgálva mintegy 20 év után kezdődik meg a csont kristályos struktúrájának dezorganizációja.

2009. dec. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Remélem, hogy van és hogy jobb, mint ez a nyomor amiben élek...
2009. dec. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
El kell keserítselek benneteket, én nem tapasztaltam semmit a halálom után. Végtelen nyugalmat éreztem, de semmi mást. Nem láttam fényt, nem láttam halott rokonokat, csak meghaltam. Na és persze újraélesztettek pár perc múlva, ezért is vagyok itt. Azóta nem félek a haláltól mert tudom, hogy nem történik utána semmi rossz de megbecsülök minden pillanatot mert tudom, hogy soha nem láthatom azután azokat, akiket szeretek és tudom, hogy nincs még egy sanszom.
2010. márc. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Utolsó: nem is csoda, hogy nem tapasztaltál semmit. Klinikai halál állapotában csak a szív és a tüdő áll le, az agy akkor még működik. Tehát ez az állapot inkább az eszméletvesztéshez, semmint a halálhoz áll közelebb. Akik fényről meg alagútról beszélnek, azokkal valószínűleg az agyuk játszott. Szerintem ha az agyműködés véglegesen leáll, akkor a lélek eltávozik a testből. És mivel az agyműködés leállta utáni állapotból még tudtommal senki nem tért vissza, így képtelenek voltak beszámolni arról, hogy mit tapasztaltak. De szerintem a tudat nem szűnik a halállal.
2011. jan. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!