Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megbüntethet a rendőr "ittas"...

Megbüntethet a rendőr "ittas" állapotban az utcán?

Figyelt kérdés
Haverom aztmondja, csak akkor, ha előtte iszok, vagy, ha már annyira be van rúgva, hogy járni nem bír.. De akkor valószínűleg nem az utcán lesz. Végül is akkor lehet úgymond ittasan lenni az utcán, de pia nélkül?
2012. nov. 10. 11:29
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Lehetsz ittasan az utcán, és piával a kezedben is, addig amíg nem csinálsz semmi törvény elleneset, pl. rongálsz etc, addig nem szólhatnak semmit.
2012. nov. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 2xSü ***** válasza:

Az, hogy részeg vagy, az nem jogszabályba ütköző. Ha üvöltözöl, akkor az csendháborítás. Ha felrúgsz egy kukát, akkor az rongálás. De önmagában az, hogy ittas vagy, az nem büntetendő.


Viszont a köztéri alkoholfogyasztás már igen. (Pont ezért kicsit érdekes ennek a szabályozása, bár valahol érthető is. Azért érdekes, mert ha közterületen belekortyolsz egy citromos sörbe, az büntethető. Míg ha a kocsmában iszol meg 10 felest és úgy kóvályogsz ki az utcára, az nem.)

2012. nov. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kijavítom az előzőt, piával a kezedben nem lehetsz utcán!


Közterületen tilos inni, ha a rendőr rajta kap sörözgetni a padon, kérdés nélkül megbüntet.


Simán részegen mászkálni szabad, csak inni nem szabad előtte. Akkor sem büntet meg, ha annyira be vagy rúgva, hogy nem bírsz járni, max hazaküld.

2012. nov. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De 18 alatt vagyok, akkor?:D
2012. nov. 10. 11:41
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor sem. Akkor megfogja kérdezni, azt hogy hol ittál, és valószínű eljárás indul a kocsma ellen / üzlet ellen, ahol vetted az italt. Te azzal nem sértesz törvényt, hogy kiskorú vagy és iszol, ellenben az törvényt sért aki kiszolgál téged.
2012. nov. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mi van ha otthon ittam? Bocsánat, tudom ezt a kérdésben kellett volna megfogalmazni.. De most jönnek a gondolatok.
2012. nov. 10. 11:45
 7/10 anonim ***** válasza:
Nyugi, ennyi idősen én is ezeket a kérdéseket tettem fel mindenkinek :) Ha otthon iszol, akkor a szüleid ellen indul eljárást, mert ők adtak neked alkoholt. A lényeg az, hogy nagykorú személy nem szolgálhat ki kiskorút. De kicsi valószínűség van rá, hogy megtalál részegen, ha csak tényleg nem tudsz már járni se.
2012. nov. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én nem szoktam inni..:D Csak érdekelt, mert haverjaim minden pénteken rottyon vannak, mégsem büntette meg még őket senki.:D
2012. nov. 10. 12:13
 9/10 2xSü ***** válasza:

#8: Szerintem megint más, hogy mit mond a törvény, meg hogy mi az, ami reális. Ma egy szórakozóhelyen elég sok 16 éves fordul meg. Ha most azt mondanánk, hogy 16 éves kortól legális az alkoholfogyasztás, akkor jönni fog a sok 14-15 éves, hiszen mit számít egy-két év, ők hamarosan betöltik a 16-ot. Tehát egy ilyen jellegű törvény folyamatos nyomás alatt van, az emberek feszegetik a határokat. Hasonló példa a 30-as tábla egy város közepén. Természetesen senki nem fog 30-al menni, de lelassít mondjuk 40-re. Ha 40-es tábla lenne, akkor meg 50-el suhannának át az adott szakaszon.


Persze ha nagyon kell, akkor lehet firtatni ezt a kérdést is. Ha 16 évesek kezdenek el félrészegen üvöltözni az utcán, akkor az önmagában nem akkora nagy bűn, maximum kiszabnának valami pénzbírságot, és kész. Így viszont 16 évesen még félrészegen is megfontolod, hogy mennyire ereszd szabadon magadat. Az, hogy te a tilosban jársz, az vissza fog fogni. Ha nem, akkor meg rád lehet pakolni még egy adat törvénysértést”.


Mindenki tudja, hogy az éjszakai szórakozóhelyek jórészt 18 éven aluliakkal van tele, a bevétel jelentős része tőlük származik. A rendőr – ha normális, márpedig azért nagy részük az –, akkor ha lát egy fiatal társaságot, akik hangosan nevetgélnek, akkor nem fogja firtatni, hogy ittak-e, meg hány évesek. Addig nem, amíg valami tényleges kárt, problémát nem okoznak.

2012. nov. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi.:)
2012. nov. 10. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!