Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ittas vezetés. Sajnos megtörté...

Ittas vezetés. Sajnos megtörtént, mi várható?

Figyelt kérdés

Még december első napjaiban, egy szombat hajnal történt az eset: haverom nálam volt, hajnal 4körül jártunk. Haza kellett volna mennie, de hideg is volt és messze is lakik, így gondoltam haza viszem. 8 óra körül ittunk egy sört és 2 felest. Úgy gondoltam, eltelt már annyi idő, hogy vezethessek. Elindultunk, semmi para nem volt, de aztán a visszapillantóban feltűnt a sziréna.. Egyből félre álltam, szokásos jogsi-forgalmi ellenőrzés, aztán kérték hogy fújjak szondát. 0,3 aztán 0,4 lett az eredmény. Bevittek a rendőrségre, ahol a nagy szonda 0,72-t mért. A jogsit már értelemszerűen nem kaptam vissza. Azóta semmi nem volt, ma értesítettek hogy jövőhéten kell bemennem a rendőrségre ismét. Mire számíthatok? Van esély hogy megúszom fél év eltiltással, vagy tuti az egy év? Pénzbírság? Befolyásolja a dolgot hogy 17 vagyok? előre köszönöm!

u.i.: ha lehet, az "ilyentől örökre elvenném a jogsit" válaszokat mellőzzük, hihetetlenül megbántam a dolgot és tényleg nem gondoltam hogy még baj lehet belőle, de hát ez van egy életre megtanultam hogy egy kortyot sem ihatok ha kocsival vagyok.


2012. jan. 23. 19:41
1 2
 1/16 tetro ***** válasza:
Ebben az esetben 6-12 hónap járművezetéstől eltiltásra és 300 ezer forintig terjedő pénzbírságra lehet számítani.
2012. jan. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 tetro ***** válasza:

a bünti 200ezer

[link]

úgy gondolom, ebből tényleg tanulsz

2012. jan. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 dizus ***** válasza:
A gyakorlat az ha 17 vagy és nincs jövedelmed,akkor a büntit nyújtják ki és a pénzbírságot csőkkentik.Szerintem az egy év az tuti!
2012. jan. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%
Az pedig, hogy 17 éves vagy egyáltalán nem enyhítő körülmény, sőt, néha még szigorúbban is veszik, mivel neked 100%, hogy nem kell a munkádhoz, ellenben pár hónapja tetted le a KRESZ vizsgát, így pontosan tisztába voltál azzal, hogy mit teszel.
2012. jan. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 tetro ***** válasza:
100%
egyébként ha 0.72 volt a szint, akkor vagy nem annyit ittál mint mondod, vagy nem annyi ideje, vagy 10 kiló vagy. :D
2012. jan. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 dizus ***** válasza:
100%
Szerintem egy ittas vezető még egy névtelen kérdező oldalon is kevesebbet mond,mint az elfogyasztott pia.A rendőrségen meg pláne,pedig semmi jelentősége nincs a hazugságnak mert senki nem azzal számol.
2012. jan. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Atika válasza:
64%
ilyentől örökre elvenném a jogsit- de most komolyan. Sok kis hülye takony, az ilyenektől mint te van annyi baleset.
2012. jan. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 dizus ***** válasza:
68%
Ugyan már,megbüntetik átgondolja majd és kész!Lesz neki ebből elég baja,nem kellenek az ilyen "örökre elvenném" dumák!No baleset!
2012. jan. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Lesz neki ebből elég baja,nem kellenek az ilyen "örökre elvenném" dumák!"


Igen ezt magyarázd meg azoknak a családtagjainak akiket ártatlanul ölnek meg az ilyen trógerek...

2012. jan. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ráadásul 0,72-es véralkohollal, nem is egy sör azt kész...
2012. jan. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!