Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » SOS! Állatorvos szeretnék...

SOS! Állatorvos szeretnék lenni, de van egy kis problem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Állatorvos szeretnék lenni,mert én imádom az állatokat. De nem szeretem azokat hallgatni h pl: "az orr műtátnél eltörik az orrát és kivágnak belőle egy részt...blabla". nem lehet az állatorvosoknál azt h csak:

-oltást adni

-megvizsgálni h egésszéges-e

-ha születnének állatok segíteni világrahozni

-ha eltörik vmilyük gipszet adni rá

-vagy nagyon minimális műtétek

oda muszály műteni? vagy dolgokat eltörni,ha az kell neki az életben maradáshoz?



2012. nov. 11. 13:43
 1/7 anonim ***** válasza:

:)


Akkor llegyén állatorvos mellett aszisztens.


Egy orvos mindegy hogy ember és állat, nekik gyógyítaniuk kell,.


Gondolj bele hogy az oltás is fáj az állatnak de azért adjuk be hogy ne pusztuljon el.

2012. nov. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
az allatorvos az allatorbos. ha bevisznek a korhazba nyilt labszartoressel akkor az orvos sem fogja kerdezni, hogy nem lehtne inkabb csak gipszbe tenni mutet helyett? (amit radadasul nem is orvosok vegeznek)
2012. nov. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

De lehet! Az állatorvosi egyetemen jelöld be a "csak oltást adó, de nem műtő állatorvos"-szakot.


Istenem, remélem, nem vagy több 12 évesnél. :))) Cuki a kérdésed.


Remélem, nem kerülsz hasonló felfogású orvoshoz az életben.

2012. nov. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

pont 12 vagyok :DD januárban leszek 13

de most állatorvos szeretnék lenni.ez eddig a legjobb ötletem. és nem szeretem hallgatni a véres dolgokat.

filmben még megnézem. de lehet h munka közben meg is csinálnám,csak hallgatbi nem szeretem,mert akk hányingerem lesz ://

2012. nov. 11. 14:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Ami te szeretnél lenni, az az állatorvosi asszisztens.


Segíti az állatorvos munkáját az állatok szűrő- és diagnosztikai vizsgálata, és a hatósági élelmiszer-higiéniai, járványvédelmi munka során az érvényes állategészségügyi, higiéniai, környezetvédelmi szempontoknak megfelelően.Ápolja, gondozza a rábízott beteg állatokat, közreműködik a szaporodásbiológiai és egyéb beavatkozásoknál, biztosítja és előkészíti a szükséges eszközöket, műszereket és elvégzi a szakterületén jelentkező adminisztratív feladatokat.


részt vesz a technológiai feladatok ellátásában pl.: fertőtlenítés, állatjelölés, ivartalanítás, szarvtalanítás, malacfogazás

gondoskodik az állatvédelmi és állathigiéniai elvárások teljesüléséről

megfigyeli az állatállományt és jelzi az észlelt rendellenességet az állatorvosnak

utasítás szerint elvégzi az egyes tömeges kezeléseket, illetve az egyszerűbb betegségek kezelését

részt vesz a terápiás beavatkozásokban és segédkezik a kisállat gyógyászatban

a szűrő- és diagnosztikai vizsgálatok során azonosítja az állatot

a vizsgálatra vagy kezelésre előkészíti az állatot, pl.: a vizsgálati terület feltárásához balesetmentesen rögzíti

előkészíti az állatok kezelésénél, a sebészeti beavatkozásoknál, az elhullott állatok boncolásánál használt műszereket, eszközöket és anyagokat (pl.: sterilezést végez)

közreműködik az állatok kezelésénél, a sebészeti beavatkozásoknál, boncolásoknál (rögzítés, szőrtelenítés, fertőtlenítés)

műtétek során segédkezik, asszisztál, monitorozást hajt végre

mintavételezések, vérvétel során segítséget nyújt a lebonyolításban, illetve meghatározott szűrővizsgálatokat önállóan végez

az orvos utasításainak megfelelően kezeli, gondozza és gyógyszerezi az állatokat

ellenőrzi, figyelemmel kíséri a rábízott állatok viselkedését, egészségi állapotát, életjelenségeit

részt vesz a szaporodásbiológiai beavatkozásokban, a vemhesség vizsgálatokban

nagyüzemekben a szövődménymentes elletéseket önállóan levezeti, vagy előkészítést követően segíti az állatorvos munkáját, a megfelelő eszközök biztosításával

irányítással hatósági élelmiszerhigiéniai, határállomási és járványvédelmi részfeladatokat végez

szükség szerint elkülöníti a beteg állatokat, az elhullott állatok eltávolítását irányítja

gondoskodik a beavatkozások, kezelések során keletkezett veszélyes hulladékok ártalmatlanításáról, a vizsgáló helyiség és az eszközök tisztán tartásáról

adatnyilvántartást készít, adminisztrál (pl.: gyógyszerfelhasználást)

2012. nov. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
húú ezt elég hosszan leírtad. köszönöm a választ :) :D de lehet h nem is az akarok lenni. elég sok évem van még.
2012. nov. 11. 21:33
 7/7 anonim válasza:
Gya, én is 12 vagyok, és én is az akarok lenni!
2012. nov. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!