Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Aktív korúak ellátása kérelem...

Aktív korúak ellátása kérelem kitöltésében tudna segíteni valaki?

Figyelt kérdés

26 éves srác vagyok aki a segítséget kérne.

2011.03.9. napjától járt nekem aktív korúak ellátása. 2012.05.1-től munkaviszonyom lett, szóltam is hogy van megszüntették az ellátást. 2012-10.31.-én megszűnt a munkaviszonyom, így újra meg szeretném igényelni ezt az ellátást. Megvan minden szükséges csatolni kívánt melléklet, egy bajom van hogy nem emlékszem rá hogy annó hogy töltöttük ki a kérelmet. Tavaly valahova felírtuk, hogy külön háztartásban élek a velem egy lakcímen lakó szüleimtől és egy testvéremtől, csak nem tudom hogy ezt hova kell feltűnteni, mert ha beírok mindent hogy kinek mennyi a jövedelme stb... akkor nem fogják megadni ezt már tavaly mondták ismerősök, így azért írtuk be hogy külön háztartásban élek. Leírnék pár kérdést amit nem tudok ebben kérném a segítségeteket, valamint abban hogy saját véleményetek szerint mit írjak ami jó, hogy megkapjam.


1. Mit húzzak alá ebből?

4. Nyilatkozatok

Felelősségem tudatában kijelentem, hogy

4.1. kérelmező:

4.1.1. *életvitelszerűen a lakóhelyemen vagy a tartózkodási helyemen élek (a megfelelő rész aláhúzandó),

4.1.2. keresőtevékenységet nem folytatok,

4.1.3. gyermekgondozási segélyben, illetve gyermeknevelési támogatásban nem részesülök,

4.1.4. közoktatási, illetőleg felsőoktatási intézményben nappali oktatás munkarendje szerint tanulmányokat nem

folytatok,

4.1.5. vállalom az elhelyezkedésem érdekében szükséges nyilvántartásba vételt és az állami foglalkoztatási

szervvel való együttműködést,

4.1.6. vállalom az együttműködésre kijelölt szervvel való együttműködést;


2.Ezt töltsem-e ki? (Nem volt ilyen csak ez a munkaviszonyom amit leírtam)

Nyilatkozat: Nem havi rendszerességgegl szerzett jövedelemről.

- Rokoni támogatásból......FT

- (gyermek)tartásdíjból......FT

Oka:....

- egyéb jogcímen.....Ft


3.Következő amit szintén nem tudok hogy kitöltsem-e?

Nyilatkozat:

xy szám alatti lakos hozzájárulok, hogy az én és a velem egy lakásban életvitelszerűen együtt lakó közeli hozzátartozók vagyoni helyzetéről a szociális osztály az adóhatóságtól igazolást kérjen blablabla tovább

Együttélő közeli hozzátartozók:

Név.........(sz.idő).........

Név.........(sz.idő).........

Név.........(sz.idő).........

Életvitelszerűen együttlakó közeli hozzátartozók aláírása:

........


4. Ez egy rövid ám de fejtörő van barátnőm de egyedülállóként akarom beírni magam. ide mit írjak?

xy szám alatti lakos büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy ............ napjától egyedül élek.


5. Vagyon nyilatkozat amit tavaly tuti nem töltöttünk ki ebben az adatlapban vagyis papíron, csak a rám eső részt az adataimmal, ám de itt van hogy a kérelmező és a vele egy lakásban élők vagyona. Semmi sincs a nevemen!!!!! Szóval sztem ezt se kéne kitölteni mivel külön háztartást írtunk be tavaly de mint írtam nem tudom hova....


Arra kérnélek titeket hogy adjatok tanácsot hogy mit hova írjak ami jó és ezáltal nagy esélyem van arra hogy újból megadják.

Válaszotokat előre is köszönöm.

Szia!



2012. nov. 12. 13:19
 1/1 anonim ***** válasza:
Menj be a munkaügyi központba regisztrálni, szólj hogy szeretnél kérni egy hatósági bizonyítványt az aktívhoz, az ügyintéződ ki fogja nyomtatni és azzal mehetsz megigényelni az aktívot a kormányhivatalhoz ahol segíteni fognak kitölteni az igénylő lapot. Ennyi a menete az egésznek. Utána legyél otthon mert menni fognak környezettanulmányra időpont egyeztetés nélkül.Legalábbis van ahol mennek de nem minden kerületben vagy városban.
2015. okt. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!