Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tisztelt Cím! A helyi önkormán...

Tisztelt Cím! A helyi önkormányzatnál rendszeres gyermekvédelmi támogatást igényeltem. Többször elutasítottak, mivel az 1 főre eső jövedelmünk több, mint 37050 Ft. Hogy lehet ez?

Figyelt kérdés
Én munkanélküli vagyok nem kapok semmilyen ellátást, csak a férjem dolgozik,1 gyerekünk van (havi jövedelem nettó 100 ezer). Megtudtam, hogy az egyik ismerősöm megkapta ugyanezt a támogatást, de ott mindkét szülő dolgozik, szintén egy gyerek van. Viszont 2 - 3-szor több a bevétel abban a családban, mint nálunk. Akkor, hogy is van ez? Esetleg okirat hamisítás? (a munkahelyén a család női tagja állítja ki a szükséges igazolásokat) Segítséget kérek, mit lehet ilyenkor tenni.
2012. nov. 14. 11:20
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Valószínű, hogy a 100 ezer Ft-os nettó jövedelmetekhez nem adtad hozzá a családi pótlékot, mert abban az esetben léped át az 1 főre eső 37.050 Ft-os határt. Úgy már nem jár a támogatás.


2. Az ismerősöd ügylete már más kérdés. Azzal neki kell elszámolnia, ha csak nem akarod megkavarni valahogy az ügyet. (Amit én nem ajánlanék.) De attól te még nem válsz jogosulttá a támogatásra.

2012. nov. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Dögöljön meg a szomszéd tehene is..? Hát lehet, hogy pont azokat a családokat veszik előre a támogatásnál, akik maguk is megtesznek mindent, mindketten dolgoznak!
2012. nov. 15. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!