Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyire bonyolult süthető...

Mennyire bonyolult süthető gyurmából ékszert csinálni?

Figyelt kérdés

Ajándékot szeretnék készíteni, és nagyon megtetszettek, az ilyenféle ékszerek.

Mennyibe kerül kb. a süthető gyurma? És ha valamelyikőtök ért hozzá, leírná, hogyan is kell csinálni, vagyis amit tudni kell róla, meg trükköket mondjuk... :D

Előre is köszi :)

13/l



2012. nov. 16. 13:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

20dkg liszt, 20dkg vákuum só, 1 dl víz, kb gy teáskanál étolaj. A liszet, sót és az olajat összeöntöd, aztán a vizet kis adagokban hozzáadagolod, értelemszerűen gyúrod mint a tésztát. Egy napig fóliába tekerve hűtőbe teszet. Aztán gyurmázhatsz. Ha kész a formád akkor kb 15-20percig sütöd a sütőben, de mindig nézz rá ne égjen oda, ha nagy dolgot csinálsz lehet kel neki 25pec is. A lényeg hogy megkeményedjen, ha kihült festheted. Én akrill festékkel festem és nekem nem ragad meg semmi. De előtte érdemes bekenni dekopázs-lakkal hogy fényes legyen :) A festéket és a lakkot is bárhol beszerezheted, nem is drága.

Ha szeretnél esetleg gyöngyöket tenni abba mit csinálsz, FA alapút használhatsz. (én is szoktam).

2012. nov. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*egy teáskanál étolaj :)
2012. nov. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat, de én úgy gondoltam, hogy megveszem a süthető gyurmát, és, hogy utána mit kell, hogyan kell csinálni. Meg is vettük, de először, és utoljára, mert szerintem iszonyúan drága, úgyhogy legközelebb kipróbálom , amit leírtál! Úgyhogy nagyon szépen köszönöm! =)
2012. nov. 17. 11:18
 4/11 anonim válasza:
Szia! Ha csak egyszeri akalomra szeretnél foglalkozni ezzel, akkor szerintem nem érdemes. Ahhoz hogy szépeket tudj csinálni nagyon-nagyon sok gyakorlás, idő és gyurma kell.
2012. nov. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát, én úgy terveztem, hogy majd sokat csinálok, sokat gyakorlok, mert elég jó a kézügyességem, de elvette a kezemet az, hogy ilyen drága... :(
2012. nov. 17. 20:41
 6/11 Katalin3228 válasza:
én most vettem nem rég FIMO süthető gyurmát kb 56g ami 620Ft/db ha úgy vesszük nem olyan drága... lehet úgy is venni hogy négy szín van egy csomagban azok viszont 25g-osak( szerintem úgy nem éri meg de gondoltam ezt is leírom) beszerezni a stopshop-ban az eurocenternél azt hiszem pirex nevű papír-írószer boltban tudod és ott kaphatsz rá lakkot is (ez sem hiszem hogy megéri mert a körömlakk hasonló hatású (kiv. fehér gyurma mert azon meglátszik a körömlakk rossz tulajdonsága az, hogy hosszú idő után halovány sárgás-narancssárgás színe lesz legalábbis én már jártam úgy vele)) alkotni még nem alkothattam velük mert nem volt rá időm de ha rákeresel a youtube-n és máshol is találsz olyan oldalakat amik kifejezetten úgymond a FIMO gyurmára szakosodtak! remélem segíthettem valamit és előre is sok sikert! :)
2012. nov. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Én is FIMO gyurmát vettem, olyan négy színűt. Szerintem drága, mert elég kevés :S
2012. nov. 18. 20:59
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is 13/l vagyok, ha gondolod írj üzit, nem sokat szoktam mostanában gyurmázni, mert TZ-k vannak, és nem is nagyon van ihlet, de karácsonyra mindenkinek ilyenből szeretnék valamit csinálni. Hidd el, nem olyan drága, ha ésszel csinálod, és nem csinálsz böhöm nagy ékszereket (amik mondjuk nem is olyan különlegesek, mert az a poén ami nem olyan nagy), akkor sokáig kitart. Sőt, a FIMO-t nagyon jól lehet keverni, ha tudod az arányokat (nekem még gyakorolnom kéne XD), ezért ha megveszed mondjjuk a feketét, fehéret, sárgát, kéket, pirosat akkor máris lehet egy csomó szined ha keversz =) De mondom, írj egy üzenetet, vagy ha nem írsz mert nem látod a válaszom akkor majd írok én XD

2012. dec. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De, látom a válaszodat, és írok is neked :DD.
2012. dec. 4. 09:58
 10/11 Noncsikaa01 válasza:

A cernit gyurma nem a legjobb minőség , de a 2 legjobb minőség .

és valamennyivel olcsóbb is .

próbáld ki azt is.

2013. febr. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!