Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem tudom használni az...

Miért nem tudom használni az idegen nyelvi tudásomat? Bővebben alul.

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy angolul és szlovákul, folyékonyan beszélek. Barátokkal, online társalgásoknál, stb. folyamatosan mondom a szöveget. Viszont ha valamit el kellene intéznem, tanároknak, idegeneknek nem tudok beszélni. El kezdek először dadogni, aztán nagy nehezen kinyögök valamit. Tanárom is észrevette, ő szerinte az idegesség. Viszont van, hogy ilyen helyzetekbe is megy.

Mitől lehet ez? És mivel tudnám ezt megakadályozni?

Előre is köszi! 17/F



2012. nov. 17. 21:29
 1/4 anonim válasza:

Gyakorlas, gyakorlas, gyakorlas! Sajnos massal nem tudsz segiteni rajta. Nekem is hasonlo problemaim voltak, aztan amikor elköltöztem kis hazankbol ra voltam kenyszeritve, hogy hasznalja. Azt az elsö ar honapot senkinek nem kivanom! De ennek mar fel eve, azota lakast, munkat, papirokat inteztem magamnak es mar nincs is baj semmivel :) A munkahelyemen is nagyon jol elbeszelgetek az ügyfelekkel es a kollegakkal is es mar a napi bevasarlasnal sincs gond (nekem az elejen ez sem ment, ha kerdezett valamit a penztaros en csak idetlenül vigyorogtam, aztan vertem a fejem a felbe, hogy ezt mondta es azt kellett volna valaszolnom.)

Szoval nyugi es intezz magadnak lehetöleg mindent, egy idö utan mar rutinbol fog menni es nem fog zavarni, hogy "idegenekkel" kell beszelned!

2012. nov. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ugyanez a problémám, itthon azt hittem milyen jól beszélek, aztán élesben külföldön meg csak ment a WHAT????

.. és az első hozzászóló dettó rám is igaz volt.

Sajnos csak 1 hét volt az így eltöltöt idő, de valószínűleg ha tovább maradok, belejöttem volna simán :(

Azóta is keresek valami normális nyelvsulit, ahol normálisan meglehetene tanulni kommunikálni :/

2012. nov. 19. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nekem a megértéssel nincs gond, csak néha befagyok, de tudom mit mondott az illető és azt is, hogy mit kellene válaszolnom, csak elkezdtem dadogni, stb..

2 hónapot voltam Ausztráliában, testvéremnél. Barátnője ausztrál, szal vele csak angolul beszéltem, aztán meg boltban, vagy ha valahol voltunk stb.

Barátnőjével is 1 hétig kb. úgy ment a beszélgetés néha, mint valami idegennel, dadogva stb. de aztán mint ha magyarul beszéltem volna...

2012. nov. 19. 14:38
 4/4 anonim ***** válasza:
Előrébb vagy, mint mi, mert legalább megy folyékonyan :D
2012. nov. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!