Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül egy sima,...

Mennyibe kerül egy sima, közepes méretű postakész boríték feladása? Vagy azt már lemérik?

Figyelt kérdés

2012. nov. 18. 18:56
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]

200 forint.

Nem mérik le.

2012. nov. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Amúgy azt hiszem, maga a feladás nem kerül semmibe, a 200 forintot magára a borítékra adod.
2012. nov. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Igen az 200 Ft, de rosszul tettem fel a kérdést: elsőbbségivel, ha fel szeretném adni, akkor azt, úgy lemérik?
2012. nov. 18. 19:46
 4/10 anonim ***** válasza:

Van Elsôbbségi normál méretû postakész boríték, azt ugye nem mérik le. De hogy postakész borítékot fel lehet-e adni elsőbbségivel, és lemérik-e, azt nem tudom.

De sima bortíékot is fel tudsz adni elsőbbségivel, nem feltétlen kell postakésznek lennie.

Ráadásul gondolom nem is nagy a dolog, amit postázni akarsz, így berakhatod sima borítékba is, azt kész, nem lesz nagyon drága

2012. nov. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szia! Nekem kimondottan csak ez a fajta érdekelne, mert vásároltam vkitől és nem mindegy mennyit utalok. De azért köszi szépen mindenkinek!
2012. nov. 18. 20:15
 6/10 anonim ***** válasza:
A postakész boríték lényege, hogy tartalmazza a feladási díjat, és bármennyi beletehető, addig, míg biztonságosan lezárható. De... ha valamely különszolgáltatást (pl: elsőbbségi) kérsz mellé, azt már mérik, és ahhoz számolják ki a különbözetet, mennyit kell még rátenni.
2012. nov. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Még kiegészíteném: ha mondjuk ajánlottan kérsz egy zöld színű kis méretű postakész borítékot, akkor csak az ajánlási díjat kell kifizetned (ami fixen 240 ft), tehát azt viszont nem kell mérni. Az elsőbbséginél is csak azért kell mondjuk a kicsi zöld borítékot mérni, mert ilyenkor az elsőbbségi-nem elsőbbségi közti különbözetet kell pótolni, ami viszont eltérő.
2012. nov. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
És akkor még csavarjuk meg egy kicsit ;) Ha az elsőbbségi postakész borítékot akarod ajánlottan feladni, azt sem kell lemérni.
2012. nov. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]


6.2.3 pont

2012. nov. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!!!
2012. nov. 23. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!