Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A bomba energiaitaltól fent...

A bomba energiaitaltól fent tudok maradni egész este? (tanulni szeretnél majd) szerintetek? (4 ilyen kis dobozt vettem belőle )

Figyelt kérdés
:D
2012. nov. 18. 22:23
 1/6 EagleHUN ***** válasza:

Ha a vizsga előtti napon készülsz ilyesmire akkor ne tedd, mert tattól másnap még fáradt lesz az agyad, hogy az álmosságot elűzöd.

Tanuláskor is jobb ha kipihent vagy mintsem "mesterségesen éber".

Ne az utolsó napokra halaszd a tanulást, azt ha folyamatosan csinálod akkor nem kell ilyen módszert használnod.


A tanulás előtt bevett csokoládé és multivitamin viszont segíthet a tanulásban.

2012. nov. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
fent tudsz maaradni, de ha 4et beszlopálsz belőle, akkor úgy fogsz remegni, mint a kocsonya. Meg szívrohamot is kaphatsz, bár ez nem bizti.
2012. nov. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én konkrétan full szarul lettem tőle, mert még a buszhoz is sietnem kellett.. azt hittem végem. Azóta nem ittam egyet se szerencsére, hülyeség szerintem.
2012. nov. 19. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az energiaitalok is tartalmaznak koffeint, így annak a hatása érvényesül. Ilyen szempontból szerintem mindegy, hogy energiaital, vagy kávé formájában küldöd be az "adagot". Az energiaital esetleg picit gyorsabban kifejti a hatását + az egyéb tartalmak miatt gyorsabban fel tudod használni a cukrot, így lehet jobban pörget... Egy ideig. A koffein túladagolás határa 300mg (bár egyes források szerint a napi 600 mg). Egy átlagos energiaital 100 ml-jében 32 mg koffein szokott lenni. Ha négy 250 milis dobozt benyomsz, akkor már szépen jöhetnek a túladagolás/mérgezés tünetei (émelygés, hányinger, hasmenés, szédülés, és gyakori vizelési inger). Zsenge fiatal és tapasztalatlan szervezeteknek lehet kevesebb is elég ehhez. :)



Hatóidejéről:

"A koffein elfogyasztása után 30-45 perccel teljesen felszívódik, hatása pedig három órán belül eltűnik."

Ehhez igazítsad a terveidet. Persze a placebohatás lehet tovább megmarad...


A káros hatásokról meg kis wiki bejegyzés:

"Tartós fogyasztás esetén enyhe tolerancia és addikció alakul ki, de ez nem tartós, néhány hetes „elvonókúra” megszünteti. 300 mg fölötti fogyasztás esetén kézremegést, erős szívdobogást, a fejben vértolulást idéz elő. Magasvérnyomás, ritmuszavar, szorongás, pánikroham provokátor, migrént okozhat. A gyomorra gyakorolt káros hatás, gyomorégés, hasnyálmirigyrák rizikófaktor."

(meghegyezném, hogy többnyire azért 1-2 napon belül elmúlnak a függőség kellemetlen hatásai teljes megvonásnál is. )

2012. nov. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 EagleHUN ***** válasza:
2012. nov. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Na igen, én csak egyet ittam meg indulás előtt itthon, aztán sietnem kellett a buszhoz mint írtam, akkor éreztem magam rosszul tőle, teszem még hozzá, hogy volt ez huszonévesen..

Kb. 10-15 éve vannak ugye jelen a piacon ezek a "csodaszerek", megcélozva a 18 év alatti korosztályt is..

2012. nov. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!