Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hol találhatnék japán nyelvű...

Hol találhatnék japán nyelvű fanfictiont?

Figyelt kérdés

Egy ideje tanulok már japánul, és elérkezett az idő, hogy megpróbáljak valamit olvasni. A tankönyvi szövegek nem életszerűek, az "igazi" japán beszédet nem nagyon értem. Arra gondoltam, hogy a fanfiction egy kiváló gyakorlási lehetőség, angolul is ennek segítségével tanultam.


Az a baj, hogy fanfiction.net-en nem nagyon találok japán nyelvű dolgokat, vagy ha mégis, akkor azt sem japán ember írta, hanem valaki, Google Fordítóval... Szeretnék valami jó kis oldalt találni, ahol hétköznapi emberek írogatnak hétköznapi nyelven. Segítségeteket előre is köszönöm!



2012. nov. 19. 09:51
 1/2 anonim válasza:

Szerintem legjobbak erre a blogok. Pl. [link]

Itt rengetegen fönt vannak, hírességek blogját vagy egyszerű emberekét is olvashatod. Regisztrálj, és akik tetszenek neked követheted, ha bátorságod van te is írhatsz, vagy kommentelj mások blogjára. Sok magyar is fent van egyébként. :D

Vagy ha történeteket szeretnél olvasni, akkor: [link]

Olyan ez, mind a magyar MEK. Ez inkább haladóknak való oldal, némelyiknek régies a nyelvezete.

Vagy vannak olyan oldalak, ahova gyerekmeséket tesznek fel,valahol fel is olvassák, nagyon könnyű megérteni, kevés kanjival. Ha érdekel, linkelek.

Biztos vannak olyan oldalak, ahol fanficek vannak, ha gondolod utánanézek.:)

2012. nov. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnéztem ezeket :) A második nagyon jó, hááát, még nem nagyon vagyok ezen a szinten, de majd sokat fogok szótárazgatni. A mesés oldalt ismerem, de elveszítettem a linkjét. Az is nagyon tetszett, be tudnád linkelni? :3


A fanfiction meg azért jó, mert ha már ismerem a fandomot, akkor egyrészt tudom, hogy milyen szavakra számíthatok, nagyjából mi fog történni kivel, és talán nagyobb élvezettel is olvasom. Meg azoknak egyszerűbb a nyelvezete.

2012. nov. 24. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!