Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen rozsda oldó praktikák...

Milyen rozsda oldó praktikák vannak?

Figyelt kérdés
a Claire's be vettem egy friendes karkötőt és berozsdásodott tudtak valamit amivel le tudom marni a rozsdát?
2012. nov. 20. 21:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy ismerösöm mondta de nem hittem neki: "Ha a fogó vagy csavar berozsdásodik a kezeld Coca cola vagy pepsi colával". Persze nagyot röhögtem az ötleten. A napokban a kezembe került egy megszorult rozsdás fogó és teszteltem az ötletet; A colát a mikróban felhevitettem 80-100 fokra és bele tettem a fogót, meglepetésemre a massza ugy kezdett zubogni hogy nem hittem a szememnek majd 10-15 perc mulva a fogó kezdett müködni. Utána ki mostam tiszta vizzel,megszáritottam, felmelegitettem 40-50 fokra és petroleumos olajba helyeztem majd száradás után tisztára töröltem.

Tehát a colla valóban rozsdaoldó hatású, valószinü a savadosástól (savanyú bor) rozsdás gyomrot is rendbe teszi de én colát többé nem fogok inni mert ijesztö volt ahogy reagált a vas oxidra. Hogy mit tartalmaz nem tudom de rozsda oldani jó.

2012. nov. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Valóban, a kóla is jó rá, illetve az erősebb citromlé is megteszi (nem a 10-20%-os, teaízesítőnek nevezett viccek). A benne található citromsav ugyanis ugyanolyan hatású, mint a kóla foszforsava: a gyenge, rozsdás részeket megtámadja és lemarja, az ép, rozsdamentes fémet viszont békénhagyja. Csak nem szabad sokáig benne hagyni a karkötőt, mert kikezdi az ép fémet is.
2012. nov. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!