Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Postával kapcsolatos kérdés!...

Postával kapcsolatos kérdés! Ha utánvétellel kapok egy csomagot akkor kibonthatom a postás előtt ami előtt fizetek?

Figyelt kérdés
Egy kerékpárt vásároltam egy magán személytől és postai utánvétellel postázná. Én kibonthatom a postás előtt a csomagot amielőtt kifizetném, hogy meggyőződjek arról, hogy biztosan e azt kapom amit igértek?
2012. nov. 27. 12:36
 1/7 klopusz ***** válasza:
0%
Természetesen igen, a postásnak meg türelmesen kell várnia. Amúgy ezt minden csomagnál érdemes megtenni, mert ha a holmi törött, hibás, vagy nem az, amit megrendeltél, nem vagy köteles átvenni.
2012. nov. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
NEM bonthatod ki a csomagot, amíg nem fizetted ki az utánvétel összegét!
2012. nov. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Csak akkor adja oda a postás, ha aláírtad a papírt és kifizetted az utánvételi összeget.

Nem véletlenül vertek át így rengeteg embert, hogy nem az volt a csomagban, amire számítottak. Kifizették a pénzt és utána döbbentek rá, hogy nem az van benne, amit rendeltek.

2012. nov. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
akkor nincs megoldás, hogy belenézhessek a csomagba?
2012. nov. 27. 15:15
 5/7 anonim ***** válasza:
Van valami postai lezárás meg ha postára viteted, akkor ott elvileg előttük ki lehet nyitni... vagy valami hasonló. Ezt csak hallottam, nem tudok róla semmit.
2012. nov. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Persze megkérdezheted a postást, hogy nem kukkanthatnék-e bele véletlenül? De elvileg nem szabad kinyitni.


Viszont a te esetedben van rá esély, hogy nem csomagolják be, vagy csak maximum valami átlátszó nejlonba, mert egy bicikli elég nagy. Akkor láthatod, hogy mi van benne. Azt hiszem, az ilyen nagy és szabálytalan formájú dolgokat nem is kötelező becsomagolni.

2012. nov. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
2x 8perc meg 1x 5percig váratott a 0640-46-46-46 :D aranyosak a postások h szeretnek kapcsolni :D hát ezt nem fogom megtudni szerintem be kell h menjek a postára :S
2012. nov. 27. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!