Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elterveztem, hogy elköltözök...

Elterveztem, hogy elköltözök Hollandiába. Dolgozni/élni. Szeretnék tanácsokat kérni, hogy mit intézzek el mielőtt kiköltöznék, hogy kezdjek munkátkeresni?

Figyelt kérdés
az adózás hogy van? Hogyan válhatok esetleg állampolgárrá, és ezután esetleg hogyan mondhatok le magyar állampolgárságomról?

2012. nov. 29. 02:34
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
A fű az legális.
2012. nov. 29. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy letelepedj, azt kell bizonyítandó, hogy önfenntartó vagy, tehát érvényes munkavállalói engedélyes es munkaszerződések van, vagy pedig azt, hogy el tartanak. Az adó igen magas, a legalacsonyabb sav is több, mint 30%. Az állampolgárság megszerzésének feltételeit nem tudom.
2012. nov. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem a fű miatt... :) Csak ott pozitívabbak az emberek mint itt, és unom már hogy mindenki depressziós, és meló nuku
2012. nov. 29. 18:19
 4/8 anonim ***** válasza:
Azert itt sincs kolbaszbol a kerites, de valo igaz, hogy az emberek szinte mindig mosolyognak.
2012. nov. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
0%
Szerintem a piros lámpás negyedben esélyed lesz,ha jó nő vagy és a szert is legálisan használhatod kijelölt helyeken.
2012. nov. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Eloszor is, itt is valsag van...

Masodszor: NT2 - 2-es vizsga megszerzese utan lehetsz allampolgar, es felsofoku nyelvizsganak felel meg, es vagy 3 evig kell birtokolnod egy holland ingatlant. Igy lehetsz kettos allampolgar. Ha a magyart nem szamit, ha elveszited, nagyon egyszeru, hozza kell menni egy holland uri emberhez, el kell venni egy holgyet (nem tudom, te no vagy vagy ferfi, de a meleg hazassag is engedelyezett, szoval kinek a pap kinek a papne)

Munkat keresni otthonrol nehez, mert vagy iszonyu magas vegzettseg meg 4 nyelv kell hozza, vagy nagyon alja gane munkat lehet talalni.

De, mint mondtam, itt is valsag van, es nagyon-nagyon nehez munkat talalni. Beszelsz peldaul hollandul? Mert anelkul az eselyeid majdnem a nullaval egyenloek.

Szep dolog ez a koltozzunk ki, es majd lesz valami, de gondolkodjunk elobb egy kicsit!

2012. dec. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Új életet akarok kezdeni, ebből elegem van... kb. új ember akarok lenni, új országban. Ez úgy csőd ahogy van.
2012. dec. 3. 02:10
 8/8 anonim válasza:
Csatlakozom az elottem szolohoz. Valoszinu hogy otthon konnyebben talalsz munkat hacsak nem tudsz anyanyelvi szinten hollandul vagy nincs esetleg HBO szintu vegzettseged. Ha valoban szeretned ezt az orszagot kezd el tanulni a hollandot. Neten van par lehetoseg ingyen is hozza jutni tananyaghoz. Ha megteheted el is latogathatsz ide ..mert ezt erezni kell hog itt milyen. Nagyon mas mint otthon. Amsterdamon kivul minden varos "alszik". Igen ....az emberek mosolyognak...de csak kb ennyi. Van koztuk is jo meg rossz ember. De tobbsegeben eleg huvosek. Hidd el itt sem konnyu az elet.:-)
2012. dec. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!