Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kell megoldani ezt a...

Hogyan kell megoldani ezt a feladatot?

Figyelt kérdés
Egy cölöpverőkost 6m magasra húznak fel állandó 1,2 m/s sebességgel. Amikor a kos 6 m magasra emelkedik, automatikusan kioldódik és szabadon esik a cölöpre. Mennyi idő telik el két ütés között, ha a kos folyamatosan mozog?

2012. dec. 1. 15:56
 1/6 anonim ***** válasza:

5 másodperc, amíg felhúzzák.

Lefelé 1,1 másodperc.

Tehát 6,1 másodperc.

2012. dec. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
és ezt hogyan lehet kiszámítani?
2012. dec. 1. 21:18
 3/6 anonim ***** válasza:

2 szakaszból áll maga a folyamat, felfelé, és lefelé.


Felfelé a következő a helyzet:


t: idő h: magasság (6m) v: sebesség (1,2 m/s)


Na most, ez esetben t=s/v mivelhogy 6 méter magasra húzzák, és másodpercenként 1,2m-t húznak rajta, így logikus, hogy 5 másodperc alatt ér fel.


A zuhanás pedig a gravitációs gyorsulással számolandó, ami megközelítőleg g= 10 m/s^2, azaz másodpercenként 10 m/s sebességgel gyorsul.


Ennek kiszámolása s=(h/2)*t^2 Átrendezve t=√(2h/g), behelyettesítünk -> t=√(2*6/10) =√1,2 -> t=~ 1,1


Összeadod a két eredményt, és megkapod mennyi idő telik el 2 ütés közt.

2012. dec. 2. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, ezzel nagyon sokat segítettél nekem!.:)
2012. dec. 2. 12:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Addig örülj, amíg ilyen feladatokat kapsz,a kinematika messze a fizika legegyszerűbb része :)
2012. dec. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
én az ilyeneket értem, csak az a baj, hogy a tanárom nem tud jól magyarázni, ráadásul a könyvem is eltűnt..:/
2012. dec. 5. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!