Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy jehovától szeretnék...

Neumann19 kérdése:

Egy jehovától szeretnék választ kapni. Ilyet csinálhat egy tanú?

Figyelt kérdés
van egy barátnőm akivel 11 hónapja vagyunk együtt. szülei járnak gyülekezetbe. barátnőm is jár de kényszerből.volt egy idő mikor nem kellet neki járnia. na de mindegy a lényeg mivel én egyáltalán nem vagyok jehova tanúi és nem is érdekel én miattam ki lehet dobni a lányukat a házból?azért mert velem van együtt ? mert szeretjük egymást? mert én szerintem isten nem mondana ilyet hogy ha te szerelmes vagy egy olyan emberbe aki nem jehova tanúi vagy mi ez akkor ne szeresd ha meg szereted vele vagy akkor meg szüleid kocoltatnak otthonról. én meg karácsony előtt lesek hova mit nyúljak hoyg ne keljen se keresetem semmi iskolába járok még és ő is

#jehova/szerelem
2012. dec. 2. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
én nem vagyok jehova tanuja viszont anyummal 5-6 évig nekem is kötelező volt járni szóval tudok pár dolgot... neeem. nem dobhatná ki a saját gyerekét.gondolom nem volt a bnőd megkeresztelve.. de ha meg lett volna és kiközösítik akkor sem dobhatná ki... sőt apalesetben a kiközösített tanukhoz nem szolhat a többi tanu... de mivel itt egy háztartásban élnek igy itt ez nem él.
2012. dec. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hát édasapja azt mondta hogy 18 éves koráig kötelező járni. Már 20 éves. Sajnos dec.15 én ki akarja tenni a szűrét otthonról. Sajnos hozzám nem tud jönni mert nem engedik a szüleim. minden áron azt akarják hoyg költözzünk össze de korainak tartjuk nagyon még 1 év se telt el.Meg amugy se dolgozunk hanem iskolába járunk még.
2012. dec. 3. 06:51
 3/6 A kérdező kommentje:
Jah és a az édesapja ugye nagyon bele van bolondulva ebbe a gyülekezetbe.de aki oda jár annak szerintem nem úgy kéne a lányával viselkedni hogy volt rá példa hoyg meg ütötte és csúnya szavakat használt rá. és ez mind azért mert velem van együtt. meg azt tanítják oda bent hogy pl rólam az apja elég komoly hazugságokat mond .nem ismer itt semmi de beállítanak ugy hogy én meg csalom barátnőmet én napi szinten kocsmázok drogozok stb. és közbe itthonról sajnos alig tudok ki mozdulni. csak barátnőmhöz megyek
2012. dec. 3. 06:57
 4/6 anonim válasza:

20 évesen senki nem köteles együtt lakni a gyermekével. Akár tanú, akár nem...

Főleg, ha nem osztják egymás nézeteit, nyilván vannak súrlódások...


18 évesen nappali tagozatos tanulóként elköltöztem otthonról albérletbe. Nappal suliba jártam, éjjel dolgoztam. Albérletet magamnak fizettem. Kaucióra nyári munkából volt pénzem...

2012. dec. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
mármint nem köteles együtt lakni a 20 éves gyermekével...
2012. dec. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező , :-)

Őszinte kérdésedre őszintén szeretnék válaszolni.(Egy Tanú)

A szülei dönthetnek úgy HA a lány már nagykorú, hogy nem engednek meg a lakásukban egy olyan életmódot, amely nincs öszhangban Jehova gondolkodásával.

A családfő ha Jehova Tanúja, nem teheti lehetővé, hogy a lakásában, vagy az általa bérelt lakásban paráznaság történjen. Ettől függetlenűl, a szüleinek tiszteletben kell tartani a nagykorú lány döntését, hiszen szabad akaratánál fogva joga van erre.

2013. júl. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!