Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az alábbi fejtőrő nekem...

Az alábbi fejtőrő nekem nagyon nagy gondot okozott, mármint logikailag. Kérlek elmagyaráznátok, de úgy részletesen, hogy mégis miért és hogyan lehet ezt megoldani?

Figyelt kérdés
Három férfi elmegy egy szállodába, fejenként 10 10 10 eurót fizetnek a szobáért, később a recepciós észreveszi, h a szoba csak 25be kerül, ezért elindul, hogy visszaadja. De az 5 eurót nem lehet igazságosan elosztani 3 felé, így eltesz magának 2 eurót, a 3at pedig visszadja. Na most jön a trükk. A három férfi így visszakapott három eurót, Rgo olnya, mintha 9 9 9 eurót fizettek volna a szobáért, a recepciós zsebében maradt 2 euró... hová tűnt a maradék 1 euró? :D Mert hogy 3x9 az 27 és ehhez hozzájön a lenyúlt 2 euró... az csak 29 O.o

2012. dec. 8. 00:38
 1/4 anonim ***** válasza:
2012. dec. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Nem vagyok nagy matekos sőt de 3 szobáért hogy lehet PONT 25 eurót fizetni?? szerintem már itt nem stimmel a dolog

Mert akkor 1 ember 8,333.... eurót fizet???

szerintem a kerekítésből adódik az "anomália" :)

2012. dec. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első körben fizetnek 30 eurót így az embereknek van 0 eurójuk , a recepciósnak 30 euró .

A második kőrben vissza akar adni 5 eurót de csak 3-át ad vissza így Az embereknek 3 Eurójuk van és a recepciósnak 30 - 3 az egyenlő 27 .

A második nap így az embereknek 3 eurójuk marad és a recepciósnak marad 27 eurója .Te azt rontottad el hogy a 27 euró a recepciósnál van és nem az embereknél így a 27 hez azt 3 eurót kell hozzáadni ami az embereknél maradt . az ilyen feladatokat Mindig úgy csináld hogy a lapot felosztod ebbe az esetbe két felé és mindig amennyi pénze marad az illetőnek azt az oszlopjába írod , soha ne azzal a logikai mehettek csináld ahogy írod . És melesleg aki előtem írt nem tudom hánnyal az se valami okos és leszolja a kérdezőt , ő legalább próbálkozik a matekkal és nem ír akkora hülyeséget hölgy a 25 öt ossza 3 felé ....

2012. dec. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 2xSü ***** válasza:

Az a gond, hogy az emberek jó része elkezd számokban, matematikai műveletekben gondolkodni, és megfeledkezik arról, hogy az egyes számok mit is reprezentálnak a valóságban.


Egy analóg példa, ami segít megérteni, hogy miért helytelen a rejtvény által sugallt gondolkodás, és miért vezet hibás eredményre.


Tegyük fel, hogy van 30 golyó, ebből 25 golyón „A” betű van, 3 golyón „V” betű, 2 golyón „B” betű.

A - Ár, a szoba ára

B - Borravaló

V - Visszajáró


A vendégek átadják az összes golyót a recepciós kiveszi az „A” jelzésű golyókat, ez a szoba tényleges ára. a „B” jelzésű golyókat is kiveszi, ez lesz a borravalója. A vendégek visszakapják a „V” golyókat.


A vendégek valóban 27 golyótól szabadultak meg, az „A” és „B” jelzésű golyóktól, (a „V” jelzésű golyókat visszakapták). A rejtvény utolsó sora viszont így hülyeség, hiszen az „A” és „B” golyók számához adja hozzá a „B” jelzésű golyók számát újra (magyarán A+B+B), és ettől várja, hogy az egyenlő lesz A+B+C-vel.

2012. dec. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!