Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 70%-os gyógyszertári alkohol...

70%-os gyógyszertári alkohol nagyjából mennyibe kerül? Kell hozzá valami, vagy csak besétálok a gyógyszertárba, és megveszem?

Figyelt kérdés
Karácsonyra szeretnék készíteni tojáslikőrt, és azt olvastam a receptben, hogy ezzel is el lehet készíteni, csak nem tudom, hogyan fogom megszerezni... előre is köszönöm a válaszokat :)
2012. dec. 8. 12:44
 1/6 anonim válasza:
Hát az 50 ml az kábé 5-600 Ft..Csak bemész és mondod hogy 70%-os alkoholt szeretnél..Mindegyik gyógyszertárban kell lennie elvileg..
2012. dec. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
és ez akkor is működik, ha nem vagyok még 18? :)
2012. dec. 13. 23:16
 3/6 anonim válasza:
29%

Nem sajnos ,mert ha egy 5%os sört sem adnak ki sokszor egyes boltok akkor egy szigorubb patika ,hogy adná ki a 70%os gyógyszerészeti alkoholt.

Ha meg tudod ennek ellenére is oldani akkor le a kalappal!

2013. máj. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 bensdorp ***** válasza:
92%

Az előző válaszoló rosszul tudja. Bár elég nagy kiskaput nyit ez a jogszabály, de 14 éves kor felett a gyógyszertári 70%-os alkoholból kiadható 50 g. Az indoka pedig az, hogy nem belsőleges használatra való rendeltetésszerűen, hanem külsőleges (fertőtlenítő, sebkezelő).


egy gyógyszerész

2013. máj. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Igen ez igaz!

Tényleg kiadják. Én anno anyának vettem mert kisöcsém bicajjel elesett és megkért, hogy én vegyek. Akkor voltam 16 éves.

Mondjuk én egy kis listával mentem. Vettem még ilyen-olyan kötszert is.

Ha csak alkoholt kérek lehet, hogy nem adják kis.

(Pedig elvileg ki kéne adniuk.)

2017. júl. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%-os alkoholt vettem, ezt azt lemosni vele, meg bőrfertőtlenítésre. Van rajta egy cédula, hogy ,,óvakodjon a bőrre fröccsenéstől,,. Akkor most mi van?
2021. nov. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!