Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » önbizalom növelő tippeket tudtok?

önbizalom növelő tippeket tudtok?

Figyelt kérdés
2009. aug. 20. 22:41
 1/4 anonim ***** válasza:
64%

Fiú/Lány?

Ha fiú akkor konditerem. Jó érezni, hogy egyre erősebb vagy, annál is aki régebben beszólt - most meg már te vered meg :D:D

2009. aug. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudok, nekem is adjatok.

Ide is ideírom, mi a baj és mi az ami bevált vagy nem vált be.

25 éves lány vagyok.


17-18 évesen elhatároztam, hogy teszek az önbizalomhiány ellen. Lefogytam, befestettem a hajam, igyekeztem kedves és normális maradni zavaró külső körülmények ellenére, kitöltöttem az életemet célokkal, sportoltam, felvettek az ország legjobb egyetemeire, megtanultam két és fél nyelven, néha énekelni jártam, biciklitúrákra és kirándulni, meztelenül fürdőztem a Velencei-tóban, külföldi ösztöndíjat nyertem, elmentem tíz országba, ötmillió könyvet elolvastam, ittam-buliztam-füveztem...

semmi nem maradt ki az életemből, amit a fiatalok szoktak, kivéve a párkapcsolatot.

20 évesen belementem egy kompromisszumkapcsolatba, kb. azért hogy már legyen, ő volt az első barátom.


Amióta ennek vége, két és fél éve, olyan vagyok, mint egy hülye tinilány, folyamatosan rinyálok, hogy miért nem néz rám senki. Leálltam a hasznos és értelmes tevékenységekkel is, passzívabb vagyok, mint valaha, ami persze nem túl vonzó. De egyszerűen NEM HISZEK benne, hogy ha megint nekiállok felturbózni magam kívülről-belülről, akkor az ér valamit, attól majd hirtelen jobb nő leszek.

Tényleg ennyire számít a külső és tényleg ekkora baj, hogy nincsen csinos pofim???


Valaki segítsen, mert nagyon el vagyok keseredve.

Tisztában vagyok vele, hogy sok mindent (bármit?) el tudok érni, hogyha teszek érte. Csak azt nem, hogy ne legyek ilyen nagyon magányos.

Úgy érzem, nekem ezekről a dolgokról mint párkapcsolat, le kell mondanom, mert talán alkalmatlan vagyok rá :((((

2009. aug. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2009. okt. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

08-21 20:29 és kedves kérdező!

Hasonló cipőben járok, de azt tudom, hogy nem is a külső a lényeg, hanem a kisugárzás. Ez most közhely, de így van. Aki elhiszi magáról, hogy jó nő (pedig nem szépségkirálynő szintű csinos pofijú barbie) az sokkal sikeresebb lehet, mint egy 110%-os kinézetre bomba csaj, a béka segge alatt lévő önbizalommal. Nem tudom, ez hogy működik, én max részegen tudom úgy odatenni magam, hogy húú szuper csaj vagyok, és jól érzem magam úgy ahogy vagyok! De ez a hétköznapokban lehetetlen. Azt hiszem, hogy sz@r vagyok, ezért hogyan várhatnám el, hogy mások ne tartsanak annak. Aki önmagát nem szereti, hogy számíthat arra, hogy más fogja? Ha nem változtatok a hozzállásomon magamhoz, az emberekhez, és a világhoz, nem is tudom mi lesz. 19 éves lányként nekem sem volt komoly párkapcsolatom. Nem tudom elképzelni, hogy van egy ember akinek falak nélkül adom önmagam. Nem tudom, hogy azt hogyan kell. Néha sikerül, 1 barátnőmnél, de általában nem...nah de elég lesz, nem írok regényt.

És a kérdésre válaszolva, önbizalomnöveléshez: szeresd magad, értékeld, ha elérsz vmit, próbálj ki olyan dolgokat amiket még nem, és ne menekülj el új szituációk elől, hanem küzd le, vagyis inkább békélj meg vele. Nekem általában nem megy :D de rajta vagyok. Sok sikert.

2009. dec. 29. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!