Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki aki jól tud németül:...

Valaki aki jól tud németül: Hogy kell ezt a feladatot megoldani?

Figyelt kérdés

Ez a feladta szövege, ezt még értem is: Und was sagen Florians Eltern?Ergänzen Sie die Imperativsätze.

itt vannak az igék( amiket be kell helyetesiteni a mondatba és átalakítani felszólító módba):TRINKEN HÖREN GEHEN ESSEN SCLAFEN SEIN RAUCHEN

a-.....nicht zu laut Music!

b-.....keinen Alkohol!

c-.....nicht in unserem Bett !

d-itt megadták : Esst nicht alles aus dem Kühlschrank! .és nem értem hogy miért ihr-be van az ige mikor a feladatban az áll hogy mit mondanak Flórián szüle?.és akkor gondolom du-ba kell rakni. Vagy egyáltalán hogy döntöm el hogy hányadik személybe kell megadni az igét,mert a mondatokból nem lehet megalapítani,vagy én vagyok a h*lye :S

e-....um 23 Uhr nach Hause!

f-....nicht so laut !

g-....nicht!


Előre is köszönöm ha valaki tud segíteni :)!



2012. dec. 10. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez könnyű: a:2., b:1., c:5., e:6., f:3., g:7
2012. dec. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ezt tudom, de hanyadik személybe kel???:SSSSSSS
2012. dec. 10. 19:42
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

a-.Höre nicht zu laut Music!

b-Trink keinen Alkohol!

c-Schlafe nicht in unserem Bett !

d-itt megadták : Esst nicht alles aus dem Kühlschrank! .és nem értem hogy miért ihr-be van az ige mikor a feladatban az áll hogy mit mondanak Flórián szüle?.és akkor gondolom du-ba kell rakni. Vagy egyáltalán hogy döntöm el hogy hányadik személybe kell megadni az igét,mert a mondatokból nem lehet megalapítani,vagy én vagyok a h*lye :S /Lehet, hogy nem csak egy gyerek van a családban, de a másikat nem nevezték meg!

e-Geh(e) um 23 Uhr nach Hause!

f-Sei nicht so laut !

g-Rauche nicht!

2012. dec. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Felszólító mód csak egyes, vagy többes szám második személyben van. Tehát du, vagy ihr.
2012. dec. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!