Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha be fejezem a mentőtiszt...

Ha be fejezem a mentőtiszt fősulit és ugy döntök hogy mentőórvos szeretnék lenni akkor ez hogyan mükodik? Ha be iratkozok az orvosira 1 évtől tanulok?

Figyelt kérdés

2012. dec. 10. 23:30
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem erre a legpontosabb valaszt a sulidban fogod megkapni, ott naprakeszek az ilyen valaszok, tudnak a valtozasokrol es mindig kepben vannak.
2012. dec. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A mentőorvosi pozíció betöltéséhez felsőfokú

orvosi diploma szükséges. A képzés időtartama 6 év, csak egyetemi keretek közt tanulható.

Az általános orvosi diploma mellett szakvizsgával is rendelkezik a mentőorvos.


[link]

2012. dec. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jaj, bocsi. A kérdés másik felét nem olvastam el.


Elég fáradt vagyok, egész éjjel dolgoztam.

2012. dec. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De pl. más országban ugy van hogy ha egéségügyi föiskola után orvosi egyetemre akkarok menni akkor ha 4 éves a fösuli csak 2 évet kell orvosira jarni!! Ithon ez hogy vann?
2012. dec. 11. 09:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Kerdezd meg a suliban a Tanulmanyi Osztalyon, mert pl. en nem tudhatom, hogy te most bologna rendszerben vagy meg, vagy mar nem, szoval igy eleg nehez megmondani, allandoan valtoztatnak, keptelenseg kovetni olyan embernek, aki nem ezekben a korokben mozog. (ez talan nem is veletlen, de nem farasztalak a paranoiammal)

Biztos van olyan tantargy, amit nem kell majd felvenned ha az orvosira kell menned, legalabbis az elso evekben. De merlegelj, hogy vajon erdemesebb ujra meghallgatni az eloadast, mert ott arra epulnek a tovabbi tananyagok. A helyesirasoddal pedig torodj, mert borzalmasan irsz, ohatatlan, hogy az ember azt gondolja, hogy buta vagy.

2012. dec. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A mentőtiszteknek ez az egyik problémája, hogy nincs átfedés a két szak között. Mentőtiszt és orvos között nincs átjárhatóság, hiába egyezik sok tárgyat, ettől még nem átjárható.
2012. dec. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!