Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti milyen blogokat olvastok...

Moncsi_csi kérdése:

Ti milyen blogokat olvastok szívesen?

Figyelt kérdés
van egy blogom,de nem tudom eldönteni mi legyen a témája. Csak írd le nekem,h milyet olvasol szívesen! köszi

2012. dec. 13. 21:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én a napló szerű blogokat olvasom szívesen. Amikor a blog írója a saját életét osztja meg. Ahol nem csak az van leírva, hogy mi történt hanem hogy mit gondolt... Valamiért szeretem tudni, hogy mit gondolnak/gondolhatnak mások.
2012. dec. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
és te meg ugyanarra gondoltál,amire én :)
2012. dec. 13. 21:44
 3/15 2xSü ***** válasza:

Van egy blogod, de nem tudod mit akarsz bele írni? Akkor bizony fordítva ülsz a lovon. A dolog úgy működik, hogy az embernek mondanivalója van, ezért hoz létre blogot (vagy más formát talál a mondanivalója átadására, mint honlap, Facebook oldal, stb…)


Ha nincs mondanivalód, ha keresni kell, akkor ne csinálj blogot. Ha van mondanivalód, akkor csinálj, de akkor nem lesz kérdés, hogy mit írj bele.


Így maximum énblogot vezethetsz, ami azoknak érdekes és értékes lehet, akik ismernek, akik rálátnak az életedre, de valószínű, hogy egy ilyen blognak nem lesz sok külsős olvasója. Ha neked így is jó, akkor nincs is ezzel semmi gond.


Ha nem énblogot akarsz vezetni, akkor neked kell tudnod, hogy mi az, amiben jelentős, átlag feletti tudásod van, amiről úgy tudsz írni, hogy az egy idegen számára is érdekes, szórakoztató, tanulságos.

2012. dec. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
De vannak olyan emberek akik nagyon szeretnének blogot csinálni, de nem tudják hogy mit írjanak. Mert azért szeretnék hogy olvasók is legyenek... Szóval nem könnyű témát választani.
2012. dec. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 2xSü ***** válasza:

#4: Ők is fordítva ülnek a lovon. Ők nem blogot akarnak csinálni valójában, hanem értéket teremteni, hasznosnak érezni magukat.


Az embernek előbb célt kell találnia, és ehhez választani egy eszközt. A blog nem cél, hanem határozottan egy eszköz. Aki blogger akar lenni, az valamit nagyon nem ért a blog lényegéről szerintem, ő csak azt a következményt akarja, amit lát az egészből (hírnév, hasznosság, stb…), és általában nem is lesz igazán jó blogger.


Persze ez nem azt jelenti, hogy a kérdező nem lehet jó blogger. De előbb vissza kell lépnie kettőt, elhatározni, hogy milyen célt tűz ki és miért, nem összekeverve a célt az eszközzel és a következménnyel, majd ahhoz választani megfelelő eszközöket. Lehet tényleg pont a blog lesz az, de akkor már tudni fogja, hogy ő bizony keresztszemes hímzésről akar blogot csinálni, vagy a mezei pockok szikes talajon történő szaporodásáról, mert ahhoz ért, és érdekesnek találja a témát és meg akarja osztani másokkal. De lehet nem blogot fog belőle csinálni, hanem honlapot. Vagy Youtube csatornát. A lényeg, hogy a cél már adott lesz.

2012. dec. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekem mondjuk linkelhetnéd a blog címét... :)
2012. dec. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
[link] és nem énblogot akarok kedves 2×Sü vagy mi a neved...Hanem azért csináltam,mert akartam! és különbenis van és volt témája,de nem nézik már annyian! ezért kértem,véleményt,ki milyet olvasna..
2012. dec. 14. 19:40
 8/15 2xSü ***** válasza:

> kedves 2×Sü vagy mi a neved…


A nevem pont az, ami le van írva. Ejtheted „kétszer sű”-nek, vagy „Süsü”-nek (végül is ebből van). Írhatod 2xSü-nek vagy Süsünek. Ahogy tetszik.


> nem énblogot akarok


Amit linkeltél az kb. énblog. A te történéseidről szól az a pár bejegyzés, ami benne van, te, a saját életed, a saját történéseid a blog témája, tárgya. Mondjuk az – amúgy nem túl sok, de azért előforduló – helyesírási hibától, valamint pár itt-ott fellelhető fogalmazási gyengeségtől eltekintve egész jónak tűnik. (Vannak mondatok, amik vagy túl sokak, azaz nyugodtan ki lehetne hagyni, vagy túl kevesek, mert így egy kívülálló, ha elolvassa, akkor nem mond neki semmit, vagy magyarázatra szorulna, vagy nem kellene beleírni. Pl.: „Ma mozgós napom volt. Ide oda szaladgáltam egy 20-forintossal :D”, vagy az azt követő mondat: „Az "osztálytársam" jól átvert. De ez már más téma.”) A „ház” témaköre egész jó, mert felkelti a kíváncsiságot, keretet, történetet ad a bejegyzéseknek. Ez lehet amúgy jó ötlet, hogy kiragadsz egy-egy dolgot az életedből – neadjisten kitalálsz ilyeneket – és azt vezeted tovább. Ez már kicsit irodalmivá teszi a dolgot. Ha nem is vagy profi a témában, de mindenképpen fejlődni fogsz benne, ha továbbviszed.


Vannak a blognak kisebb betegségei, amit ha nem haragszol kicsit kiemelnék (ha haragszol, akkor is):


Érdemes olyan betűtípust választani, ami jól olvasható, és ami fontos jelen esetben teljes. A blog betűtípusából hiányzik az ő és ű betű, így akármennyire is látszólag jól néz ki, teljesen taccsra vágja az összképet. (Amúgy is, mert ez kimondottan „furcsa” betűtípus. Nagyon furcsák a számok, egyes betűk erőteljesebbek, mint mások, azaz egy elég rosszul megszerkesztett betűtípusról van szó.) Inkább maradj egy klasszikus betűtípusnál, ami egységes betűképet mutat. A nagyon díszes betűtípusok nagyon jók egy címnél, egy plakátra, ott ahol a grafikai tulajdonságai sokkal fontosabbak az olvashatóságnál. De a bejegyzések betűtípusa jobb, ha inkább az olvashatóság, megszokottság jegyében van kiválasztva.


A helyesírás is – ami egész jó egyébként az átlaghoz képest – javítható. Itt-ott nem teszel szóközt a vessző, mondatvégi írásjel után, ami megakasztja az olvasást. A szmájli nagyon jó egy chatben, de egy blogtól nagyon idegen. Persze néha-néha lehet vele élni, de inkább fejtsd ki az érzéseidet szöveggel, mint egy odadobott jellel. Kicsit időigényesebb persze, de hát aki blogot ír, az nem mondhatja azt, hogy nincs rá ideje.


Az „egy kis finomság” című bejegyzésnél hátteret adsz a szövegnek. Ettől csak olvashatatlan, kaotikus lesz. Bár sejtésem szerint csak a Ctrl+V miatt maradt ez bent, merthogy ez egy másik blogból forrásmegjelölés nélkül átvett bejegyzés. Na ez az, ami nem blog, hanem értéktelen ollózás, ami abszolút felesleges. Megint más, ha leírod, hogy találtál egy blogot, oldalt, ami tetszik, belinkeled és leírod a véleményed róla.


> és különbenis van és volt témája,de nem nézik már annyian


Nos van 7 darab bejegyzés a blogon.

- 1 db beszúrt kép. Ez nem is igazán bejegyzés.

- 1 db „Már majdnem ezer! Az ezredik látogató írjon megjegyzést ;)”. Ez sem valódi bejegyzés, csak technikai jellegű. Ez egy kívülállónak nem tartalom. Neked persze lehet érdekes, de egy kívülállót ez nem nagyon izgat.

- 1 db Ctrl+C Ctrl+V bejegyzés. Ezt sem tekintem valódi tartalomnak.

- 1 db „A legjobb nap, a legjobb blog ;)”. Ez sem bejegyzés. Maximum mottónak jó a fejlécbe.


Releváns, tényleges tartalom csak az utolsó három bejegyzésben van, tulajdonképpen ennyi a blog érdemi része. Az viszont egész jó, mint ahogy fentebb írtam, de gyakorlatilag éppen hogy csak elindult a dolog. Nem tudom milyen témára gondolsz, de én jelen pillanatban így látom a dolgot. Persze lehet, hogy régebben voltak más bejegyzések, csak törölted, de mindenesetre a blogoldal nem tükrözi azt, amit mondasz róla.

2012. dec. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
én nem haragszom,sőt örülök,mert végre valaki őszinte. Még igazából lesz annak a történetnek kb. 30-40 része,mert most történik. ÉS azért is,mert nem régen szerkesztettem. Megfogadom a tanácsaidat, és ha van kedved,nézd meg egy félóra vagy negyedóra múlva! ;)
2012. dec. 14. 20:29
 10/15 anonim ***** válasza:

Kedves 2xSü vagy mi...!


Szeretném felhívni figyelmedet arra, hogy a kérdés így szól:"Ti milyen blogokat olvastok szívesen?"

A kérdezőt (gondolom én) nem az érdekli, hogy miért sz@r a blogja. Mert te ezt írod le bővebben kifejtve. Persze örülök, hogy ilyen nagy és szép szókinccsel rendelkezel, de nem kellene leszólni csak azért mert Te máshogy vélekedsz a dolgokról! Nem könnyű blogot írni... tapasztalat. Majd akkor kritizáld ha te jobbat tudsz.

Elnézést az offért, de nem ez az első, hogy teljesen másról írsz...


Üdv.: K

(ui.: eddig jó a blog. így tovább!)

2012. dec. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!