Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti milyen blogokat olvastok...

Moncsi_csi kérdése:

Ti milyen blogokat olvastok szívesen?

Figyelt kérdés
van egy blogom,de nem tudom eldönteni mi legyen a témája. Csak írd le nekem,h milyet olvasol szívesen! köszi

2012. dec. 13. 21:03
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
jippijájó! köszönöm,köszönöm, köszönöm!! Ha teljesen legurigatod az oldalt, mutatja,hogy hányan látták az oldalt. Reggel még csak 1227 volt! :'D köszikeee!
2012. dec. 14. 20:41
 12/15 A kérdező kommentje:
köszönöm az előbbi kommentelőnek! am tényleg nem ezt kértem,de rám fér egy agymosás...XD
2012. dec. 14. 20:45
 13/15 2xSü ***** válasza:

> Kedves 2xSü vagy mi...


Ehh… „A nevem pont az, ami le van írva. Ejtheted „kétszer sű”-nek, vagy „Süsü”-nek (végül is ebből van). Írhatod 2xSü-nek vagy Süsünek. Ahogy tetszik.”


> Szeretném felhívni figyelmedet arra, hogy a kérdés így szól:"Ti milyen blogokat olvastok szívesen?"


Plusz utána még van két mondat, meg egynéhány bejegyzés, ami kicsit más megvilágításba helyezi a kérdést. A kérdésnek a szó szerinti értelmezése stimmel. A lényeg itt a sorok között van. Gondolom te sem kedves érdeklődésnek veszed, ha valaki megkérdezi tőled, hogy „És anyád hogy van?”.


> A kérdezőt (gondolom én) nem az érdekli, hogy miért sz@r a blogja.


A kérdezőt az érdekli, hogy hogyan lehet jó a blogja, hogyan érhet el olvasottságot, hogyan legyen a blogírásban sikeresebb. Ebbe igenis beletartozik az is, hogy megtudja, hogy egy kívülálló mit tart benne esetleg rossznak. Ha ezt elfogadja, és elkerüli, akkor jobb lesz a blogja. A blog nem magányos műfaj, ahol azt csinál mindenki, ami neki tetszik. Illetve lehet ezt is, de annak az alacsony olvasottság az eredménye. A blog média. A média meg épít arra, hogy kinek mi a véleménye róla. Ez fontos szempont. A kritika tehát nem felesleges, hanem hasznos.


> Persze örülök, hogy ilyen nagy és szép szókinccsel rendelkezel


Köszönöm. ;-) (Még akkor is, ha ezt nem bóknak szántad.)


> nem kellene leszólni csak azért mert Te máshogy vélekedsz a dolgokról!


Nem leszólás ez. Leszólás az, amikor valamit alacsonyabb rangúnak láttatsz, mint ami, valami önző érdektől vezérelve. Leszólás és véleménynyilvánítás között óriási különbség van szerintem.


Nem is csak üres vélemény, mert informatikusként azért van egy csekély – azért nem is túl nagy – tudásom, tapasztalatom mondjuk a tipográfiáról. Amit írtam, az teljesen objektív, racionális érvekkel alátámasztott. Szerintem aki dolgozik betűkkel, honlapokkal, tipográfiával, az egyetért abban, amit leírtam. A hibák mellett azért kiemeltem a blog érdemeit is. Tényleg nem akarom sem rosszabbra, sem jobbra értékelni, mint amilyennek objektíven látom. Az előbbire nincs okom, az utóbbi meg nem lenne hasznos az blogtulajdonos számára.


> Nem könnyű blogot írni... tapasztalat. Majd akkor kritizáld ha te jobbat tudsz.


Tudom, hogy nem könnyű. Tapasztalat. :-) (Mondjuk én egy eléggé énközpontú énblogot írtam évekig, de az kimondottan szűk körnek szólt, nem is akartam többet kihozni belőle.) Nekem most nem is lenne idegzetem hozzá, hogy saját blogot vezessek, bár vannak terveim, de ezeket még kicsit puhítani kell. Anno viszont csináltunk online újságot, pár tízezres olvasótáborral. Ha az olvasottság jelent bármit is – szerintem nem –, akkor talán megúsztam a „kritizáld, ha te jobbat tudsz” kitételt. (Ma már nem tölthetők le a számok, csak egy videó maradt elérhető mára: http://www.youtube.com/watch?v=bcSBG0-ZUMM ) Aztán még egy kísérletünk volt, hogy csináljunk egy újságot, de elég hamar kiderült, hogy mindenki túl elfoglalt egy ekkora projekthez. ( http://www.youtube.com/watch?v=r4spkylFt1g - kicsit vontatott, de hát akkor ennyit tudtunk gyorsan összedobni. A videót nem én csináltam, csak a lapozó alkalmazást. ) Na ennyit a nosztalgiáról :'-( :-)


Amúgy nem kell jobbat tudnom csinálni ahhoz, hogy valamit kritizáljak. Ez egy elég hibás gondolkodás, vagy afféle érvpótló álérv. Attól, hogy én nem tudok főzni, attól még mondhatom egy ételre, hogy ehetetlen. Attól, hogy nem tudok autót tervezni, szerelni, attól még teljesen jogos, hogy kritizálom az autót, ha szétesik alattam. Természetesen dicsérni is tudom anélkül, hogy értenék az elkészítéséhez.


> Elnézést az offért, de nem ez az első, hogy teljesen másról írsz...


Meglehet. Néha szeretek elkalandozni. De azért alapvetően mégis a témát követem. A kérdezőt úgy tűnik annyira nem zavarja ez.

2012. dec. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
és tényleg nem zavar, süsü..!!! :) mondom,örülök neki,hogy segítesz,mert eddig akiket kérdeztem, ennyit mondtam: jó lett az oldalad,ne változtass rajta semmit!.... :P indegesítő is volt..és már vagy 30-cal ugrott a napi látottsága,mert 1 óra körül kb. hárman látták!!!
2012. dec. 14. 21:22
 15/15 anonim válasza:

Kedves kérdező és kedves 2xSü!

Ez tetszett. Köszönöm a tanítást.

:))

2013. márc. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!