Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A vonaton ülve sokszor látom...

A vonaton ülve sokszor látom hogy a főiskolás és egyetemista tinik win7-es laptoppal meg drága androidos telefonnal rendelkeznek. Honnan van erre pénzük?

Figyelt kérdés
Hogy ennyire jól megy nekik.
2012. dec. 14. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Vannak, akik mellette dolgoznak, és levelezőn végzik az egyetemet, vannak, akiket a szülők pénzelnek, vannak, akik diákhitelből éldegélnek ilyen jól, vagy ismerek olyat is, aki mindenféle alkalmi ill. diákmunkát elvállal egyetem alatt, hogy tartani tudja a korábban megszokott életszínvonalát (amibe beletartozik pl a laptop is).
2012. dec. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És nincs devizahitelük.
2012. dec. 14. 16:34
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezzel csak azt akartam írni nem terheli őket semmilyen adósság, és biztos jövő áll előttük 2012-ben is és utána is. Egyszóval látszik hogy a jövőjük biztosítva van.
2012. dec. 14. 16:36
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem biztos.

A laptop egyszerűen kell, a telefon se biztos, hogy drága, csak annak néz ki. A múltkor én is csak úgy körülnéztem, és a nem is teli kocsiban 6 laptopot számoltam össze úgy, hogy fel se álltam a székből. oké ebben az enyém is benne volt.

2012. dec. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Miért kérdezed? Mert fáj, hogy másnak van? Vagy talán az internet is már luxus? Inkább ez lenne a normális élet!

Vagy menjenek vissza az őskorba, és csak füzet meg ceruzát használjanak? Ez ám a modern oktatás.

Honnan van nekik ennyi pénzük? Hát a szülő szeretné megadni a gyereknek a legjobba! (úgye milyen hihetetlen? )

Amúgy meg az igazán szegény gyerekek nem is mennek tovább tanulni, mert már előre fel van mérve az anyagi helyzet!

2012. dec. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 2xSü ***** válasza:

Egy laptom vagy egy számítógép ma már elengedhetetlen egy főiskolásnak. Főleg ha műszaki vonalon van. Hogy honnan van rá pénz? Én ismerek pár egyetemistát, volt egyetemistát, ahol tudom, hogy a család úgy köhögte össze a gép árát. Amúgy egy laptop sem sokkal drágább ma, mint egy asztali gép, és sok esetben nagyon jól jön a mobilitás, hogy a vonaton is tud dolgozni, tanulni, a koleszben, meg otthon is. Persze nem csak erre használják, hanem játékra, egyebekre is, de ha már egyszer úgyis kell, akkor miért ne?


A drága androidos telefonok nem is annyira drágák ma már. Főleg a mobilcégek hűségnyilatkozattal, magasabb havidíjjal – azaz hitelre adott – csomagjait nézve. Persze megint más dolog hirtelen felindulásból megvenni egy jó készüléket 0 Ft-ért, meg más egy év után fizetni a jópár ezer forintos díjat…


Meg persze a diákhitel is sokszor ejti át a ló túlsó oldalára a diákokat. Vannak, akik nem szorulnának rá, mégis felveszik és esetleg kényelemre, a tanuláshoz nem szükséges dolgokra, megélhetésre, bulira költik. De ez nem csak az egyetemistákkal van így, hanem azért a felnőttebb emberekkel is.


Meg persze vannak családok, ahol azért állnak annyira jól anyagilag, hogy ez ne jelentsen problémát.

2012. dec. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 r-chee96 ***** válasza:
Vagy a spórolt pénzükből, vagy ajándékba kapták, vagy csak anyuci meg apuci megveszi nekik....
2014. febr. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!