Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Visszaéltek a személyes...

Ryback kérdése:

Visszaéltek a személyes adataimmal!?

Figyelt kérdés

Visszaéltek a személyes adataimmal!

Ez úgy történt, hogy kínáltak nekem telefon bizniszt! megkérdezték ele múltam 18 éves mondom el, megkérdem ez nekem miért éri meg? asztmondják, ha veszek előfizetéses telefont a nevemre akkor adnak nekem 20 ezer ft ot, aszmondták azért kell nekem megvenni mert elmúltam 18 éves, nicsen tartozásom és még nem vettem telót sehol. Nekik meg azért éri meg mert így sokkal olcsóbban hozátudnak jutni a telóhoz.Közben rájöttem , hogy ez átverés!!! és nem vettem semmit de rábasztam mert a gyerek elötte leírta a személyes adataimat(személyigazolvány szám,lakcímkártya adataimat) egy papírra , hogy ő még bebróbálkozik máshol. Asztán eltelt 1 hét és jött 1 levél, hogy elértem valamilyen szintet, bementem a t-mobile-ba rákérdeztem mondom mi ez és mondom nekem nincs is T-Mobile-s telóm! elkérte az asszisztens a személyimet és a lakímkártyámat és mondja , hogy akkor vki vett az én adataimmal telefonon vagy interneten keresztül előfizetéses telót. Aszmondja mennyek a rendőrségre és mondjam , hogy vki visszaélt a személyes adataimmal,hogy az én adataimmal vettek előfizetéses telót a T-Mobile, kikel ott tölteni vmi papírokat és visszamenni a t-mobilba.

Most mit csináljak?

Ha nemcsinálok semmit akkor az előfizetéses telónak kikel fizettnem a további részleteit a havidíjat amit havonta beszélnek aszt nem mert felfüggesztettem az aszisztensel.

De interneten vagy telefonon keresztül, hogy a fenébe lehet telefont venni? Megérdeklődték,hogy melyik nap jön a házamhoz a teló és kb hány órakor és eljöttek ide a házamhoz és oddadták a telónak az árának a töredékét amiért odaadják és aláírták a nevemet? és majd a telónak a többi részletárát meg nekem kell kifizettni?



2012. dec. 14. 17:19
 1/2 anonim válasza:
Aki megvette, alá kellett írnia a szerződést annál, aki kihozta neki. Tegyél feljelentést ismeretlen tettes ellen (akár továbbadhatta az adataid) de jól írd le, ki volt, akivel egyezkedetél. Aztán persze jelentsd be a szolgáltatónál is, hogy visszaélés, csalás történt. Az aláírás, mint kézírás, szinte mint újjlenyomat, megtalálják a gazdáját.
2012. dec. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Nadetényleg válasza:
Mindenképpen azt tedd amit a t-mobilos ügyfélszolgálatos mondott.
2012. dec. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!